Ruszył nabór do raportu Strong Women in IT 2021 - Global Edition

Aktualności

Kobiece liderki w branży nowych technologii są wśród nas - to nasze matki, siostry, żony, córki, przyjaciółki. Wspierają, inspirują i motywują do działania, a z czasem dla wielu stają się prawdziwymi role models. Ich historie, już po raz czwarty, przedstawi agencja Come Creations Group - twórca społeczności Strong Women in IT!

Ruszył nabór do kolejnej edycji raportu Strong Women in IT 2021 - Global Edition. Działania są kontynuacją idei z 2019 roku, kiedy to w opracowaniu, zaprezentowane zostały sylwetki 117 Polek, które osiągnęły sukces zawodowy. W tej edycji, do raportu zaproszone zostają kobiety nie tylko z naszego kraju, ale z całego świata, które zechcą podzielić się swoim doświadczeniem i opowiedzieć o pracy w branży nowych technologii. Kim są tytułowe Strong Women in IT i co zrobić, by zostać jedną z nich?

POLECAMY

Kim jest Strong Woman?

To współczesna, przedsiębiorcza kobieta, która nie boi się nowych wyzwań, a jej wytrwałość i konsekwencja pozwalają jej na realizowanie obranych celów i spełnianie marzeń. Strong Woman nie ulega standardom, odważnie i w sposób kreatywny wprowadza potrzebne zmiany i innowacje. Najlepiej zdaje sobie sprawę z drzemiącego w jej zespole potencjału, który umiejętnie przekuwa na sukces całej organizacji. Posiada wewnętrzną intuicję i nie waha się na niej polegać.

Kreatorzy społeczności są przekonani, że właśnie takie niezwykłe liderki są wśród nas. Jak mówi Anita Kijanka, inicjatorka Strong Women in IT: “Poprzednie edycje tego i podobnych projektów pozwoliły nam przekonać się o istnieniu wielu godnych naśladowania praktyk i stojących za nimi kobiet sukcesu. Utwierdziły nas też w przekonaniu, że jest ich znacznie więcej. Dzięki naszym działaniom chcemy poznać te wszystkie wspaniałe kobiety i opowiedzieć o nich całemu światu. Głęboko wierzymy, że nasz projekt pomoże nie tylko docenić wiele świetnych inicjatyw, ale także uczynić je standardem. Na odczarowanie czeka również przekonanie o męskiej dominacji w sektorze IT.”

Raport Strong Women in IT 2021 - Global Edition czas start!

W tej odsłonie raportu do udziału w raporcie zaproszone są kobiety z całego świata, które zajmują zarządcze, kierownicze lub dyrektorskie stanowiska w branży nowych technologii. Aby stać się częścią raportu Strong Women in IT 2021 - Global Edition, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie: https://strongwomeninit.com/en/report-2021-global/  i odpowiedzieć na zawarte w nim pytania. Ankieta składa się z dwóch części:

  1. Kwestionariusza osobowego prezentującego sylwetki Strong Women in IT - odpowiedzi na te pytania zostaną opublikowane w niezmienionej formie w części raportu poświęconej danej Strong Woman.
     
  2. Anonimowej ankiety, która pozwoli poznać bliżej uczestniczki raportu oraz ich doświadczenie - na podstawie udzielonych odpowiedzi i ich analizy, zostaną wyciągnięte dane statystyczne, które będą stanowić ogólną wiedzę o Strong Women i ich organizacjach. 

Istnieje również możliwość nominowania kobiet, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w najnowszym raporcie. By tego dokonać, należy wypełnić formularz nominujący, a organizatorzy w ciągu 3 dni odezwą się do polecanej bohaterki i zaproszą ją do udziału w projekcie. Nominacje mogą być dokonywane przez wszystkie zainteresowane osoby lub organizacje.

Dlaczego warto wziąć udział w raporcie?

Celem projektu jest przedstawienie wizerunku kobiet, które odnalazły się w branży nowych technologii na całym świecie - to  właśnie one są głównymi bohaterkami raportu.
Przez udział w inicjatywie otrzymają szansę na opowiedzenie swojej historii, rozpromowanie biznesu oraz podzielenie się swoją miłością i pasją do tego, co robią. Ich uczestnictwo pomoże również zmotywować inne kobiety do działania i utwierdzić je w przekonaniu, że branża IT jest miejscem, w którym mogą się z powodzeniem realizować. Udział w raporcie stwarza też wyjątkową okazję do nawiązania bliższych kontaktów z pozostałymi bizneswoman, które w przyszłości mogą zaowocować udaną współpracą, a nawet w przyjaźnią.

Przesyłanie zgłoszeń do projektu Strong Women in IT 2021 - Global Edition trwa do 30 lipca 2021 r. Premiera raportu odbędzie się już jesienią.

Strong Women in IT 2021 - Global Edition to kolejna edycja inicjatywy, za którą stoi agencja Come Creations Group działająca w obszarze komunikacji firm z branży nowych technologii. W razie pytań organizatorzy zachęcają do kontaktu mailowego. Wiadomości należy wysyłać na adres: raport@strongwomeninit.com
 

Przypisy