Ranking blogów podróżniczych 2017

Aktualności
W oparciu o różne dane, szacuje się, że polski Internet liczy niespełna tysiąc blogów podróżniczych. Część z nich prowadzonych jest starannie i na bieżąco. Niektóre natomiast nie zachęcają treścią ani zdjęciami i rzadko są uaktualniane. Jak w natłoku tak dużej liczby blogów znaleźć te najbardziej wartościowe? Na to pytanie odpowiada raport Najpopularniejszych Blogów Podróżniczych przygotowany przez Wojciecha Tylusia z CroLove.pl.

Ranking Polskich Blogów Podróżniczych 2017 jest drugą edycją zestawienia CroLove.pl, które jest podsumowaniem mijającego roku w polskiej blogosferze podróżniczej. Założeniem raportu jest wyłonienie polskich blogów podróżniczych, które dzięki pracy autorów są najbardziej rozpoznawalnymi w wyszukiwarce Google oraz na Facebooku i Instagramie.

POLECAMY

Ranking składa się z dwóch części, które mogą być traktowane jako oddzielne zestawienia. Pierwsza część obejmuje widoczność 500 polskich blogów podróżniczych w wynikach naturalnych w wyszukiwarce Google. Natomiast druga część to zestawienie 100 największych polskich blogerów podróżniczych na Facebooku i Instagramie.

Poniżej zestawienie pięciu najlepszych blogów w trzech głównych kategoriach.

TOP 5 najlepszych blogów w wyszukiwarce Gooogle

podrozepoeuropie.pl

gdziewyjechac.pl

tasteaway.pl

pozornie-zalezna.blog.pl

wszedobylscy.com

TOP 5 najlepszych blogów na Facebooku

Tasteaway

Busem Przez Świat - Bus Around The World

Bunkrów Nie Ma

Gdziewyjechac.pl - Wędrowne Motyle

Paragon z podróży

TOP 5 najlepszych blogów na Instagramie

@anna.everywhere (Anna)

@mytravelaffairs (Marysia | Travel & Photography)

@travel_and_keep_fit (Alex)

@docelowo (Paweł Ratajczak)

@samaprzezswiat (Sama Przez Świat/Solo Traveler)

Badanie jest wspólnym przedsięwzięciem CroLove.pl, NapoleonCat oraz Senuto. Dane przedstawiające widoczność poszczególnych blogów w wyszukiwarce Google zostały dostarczone przez Senuto. NapoleonCat natomiast przeanalizował obecność tych stron na Facebooku oraz Instagramie. Z kolei Wojciech Tyluś z CroLove.pl zajął się opracowaniem raportu. 

Pełne zestawienie blogów oraz metodologia, jaka została wykorzystana przy tworzeniu rankingu są dostępne pod linkiem - //crolove.pl/ranking-polskich-blogow-podrozniczych-2017/.

CroLove.pl to najpopularniejszy polski blog o Chorwacji, prowadzony od 2012 roku przez Agnieszkę i Wojtka Tylusiów, którzy cały swój wolny czas spędzają nad Adriatykiem. CroLove to przede wszystkim opisy miejsc mniej lub bardziej popularnych wśród turystów, a także informacje praktyczne, pomocne w p...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy