Randkowanie w sieci, czyli normalność w dobie braku czasu

Aktualności
30 milionów – aż tyle Polaków korzysta z internetu, wynika z badania „Współczesny Konsument”. 98% z nich deklaruje, że robi to minimum raz dziennie. W sieci przebywa 100% przedstawicieli tzw. pokolenia Z oraz 97% Millenialsów i starszych generacji. Polacy poświęcają na przeglądanie internetu średnio 2 godziny 6 minut dziennie. W ciągu roku to 766,5 godzin, czyli ponad miesiąc bez przerwy !

Analizy wskazują dużą konsumpcję mediów i aplikacji społecznościowych. Człowiek jest jednostką o nadzwyczajnych potrzebach społecznych.  W dobie cyfryzacji i pędzącego świata, wszystko chcemy mieć praktycznie od zaraz i większość aspektów przenosimy do „życia online”. W odpowiedzi na te potrzeby, każdego dnia powstaje tysiące aplikacji i portali internetowych na nasz smartfon, które maja za zadanie pomoc nam praktycznie w każdych okolicznościach. Są wśród  nich również i takie które pomagają w znalezieniu   drugiej połówki.  Nie ma w tym już nic dziwnego  że coraz częściej korzystamy  z takich narzędzi i  rozwiązań?

POLECAMY

ASAP także w życiu prywatnym

Świat pędzi. Obecnie nie patrzymy na życie już w skali dni, czy nawet godzin. Co raz częściej spoglądamy na uciekające minuty i sekundy - zwłaszcza w szczytowych momentach dnia. Skupiamy się i to dobrze, na najdrobniejszych momentach, aby jak najbardziej wykorzystać każdy dzień, czy to w pracy, życiu prywatnym, czy w realizowaniu swoich pasji, zainteresowań, marzeń.

Nie chcemy, aby czegoś nam zabrakło i w pogoni za samorealizacją szukamy prostych i skutecznych, a przede wszystkim najszybszych możliwych rozwiązań. Bliska staje nam się  filozofia słynnego już zwrotu biznesowego „ASAP” ( z ang. as soon as possible - najszybciej jak to możliwe) i przekładamy ją także na życie prywatne. Skoro praktycznie wszystko chcemy mieć tu i teraz, to dlaczego zatem nie pójść krok dalej i nie przenieść także i poznawania ludzi na najszybszy z możliwych sposobów - do sieci?

Na to wpadli już ludzie na zachodzie, gdzie jak pokazują badania, średnio co drugi Amerykanin, powyżej 20 roku życia deklaruje, że korzysta, bądź korzystał z aplikacji randkowych. Co więcej — są już opublikowane pierwsze wyniki badań, według których małżeństwa które poznały się online mają mniejszą szansę na rozwód. Pary są znacznie bardziej zadowolone ze swoich wyborów, niż te, które poznały się w realnym świecie. Z ponad 20 000 małżeństw, które spotkały się w sieci i zdecydowały się wziąć ślub tylko około 7% skończyło się rozwodem. Świetny wynik, tym bardziej, że według statystyk rozpada się aż ok. 45% wszystkich małżeństw.

Polaku, bądź pewny siebie

Większość z nas pragnie miłości, bliskości, czy choćby rozmowy z drugim człowiekiem.  Poszukiwanie drugiej połówki jest zatem czymś normalnym, tylko gdzie ją znaleźć? Odpowiedzi jest kilka. Możemy pójść potańczyć do klubu muzycznego, możemy znaleźć kogoś w ulubionej kawiarni, a jeśli mamy wystarczającą ilość odwagi to możemy podejść do przepięknej brunetki w osiedlowym supermarkecie. 

Jednak mówiąc o odwadze, okazuje się, że nie posi...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy