Dołącz do czytelników
Brak wyników

Przełom na rynku testów językowych

Artykuł | 15 września 2015 |
99
EF Education First opublikowało dwa raporty wskazujące na korelację pomiędzy wynikami bezpłatnego EFSET a dwoma innymi czołowymi standaryzowanymi testami języka angielskiego: TOEFL i IELTS.

EF Education First opublikowało dwa raporty wskazujące na korelację pomiędzy wynikami bezpłatnego EFSET a dwoma innymi czołowymi standaryzowanymi testami języka angielskiego: TOEFL i IELTS.

Główny ekspert prowadzący badania nad  porównaniem wyników EF SET  i wyników IELTS i TOEFL , Profesor Richard M. Luecht z Uniwersytetu Północnej Karoliny potwierdza: „raporty wykazują wyraźnie korelację pomiędzy wynikami EFSET a wynikami testów TOEFL iBT i IELTS. Badania wykazały zbieżność liczby punktów osiąganych za czytanie i słuchanie w testach EFSET i tych otrzymanych w analogicznych modułach pozostałych testów.”

EF Education First uruchomiło EF Standard English Test (EFSET) jesienią ubiegłego roku rzucając wyzwanie utrwalonemu przekonaniu, że najlepsze egzaminy certyfikatowe z języka angielskiego muszą być drogie i nieprzystępne. Wprowadzenie EFSET dało szansę  około dwu miliardom osób uczących się języka angielskiego na całym świecie na uzyskanie bezpłatnego dostępu do wysokiej jakości narzędzia do oceny kompetencji językowych.

„Dzięki tym dwóm badaniom, mili...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Masz już prenumeratę? Zaloguj się, aby przeczytać artykuł.
Zaloguj się
Nie masz jeszcze prenumeraty? Nic straconego! Dołącz do grona stałych Czytelników już dziś i miej pewność, że żadne treści już Cię nie ominą.
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy