Prologis Park Wrocław V DC 5 Wynajęty w 75 Procentach

Aktualności
Hi Logistics Wynajmuje 20 600 Metrów Kwadratowych

Hi Logistics Wynajmuje 20 600 Metrów Kwadratowych

POLECAMY

 

Prologis, Inc. (NYSE: PLD), globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, poinformował dzisiaj o podpisaniu umowy przednajmu 20 600 metrów kwadratowych w budynku 5 w Prologis Park Wrocław V z firmą Hi Logistics Europe. Dzięki tej transakcji obiekt jest już w 75 procentach wynajęty jeszcze przed ukończeniem jego budowy.

 

Hi Logistics Europe należy do Grupy LG i jest stałym klientem Prologis. Po zawarciu tej umowy firma zajmuje łącznie ponad 98 500 metrów kwadratowych w centrach logistycznych Prologis w Europie.

 

Z nowego spekulacyjnego obiektu Prologis, Hi Logistics będzie prowadzić dystrybucję na rynki polski, niemiecki i czeski. Będzie to pierwszy i jedyny magazyn na Dolnym Śląsku, w którym zostanie zainstalowane energooszczędne oświetlenie LED, pozwalające na optymalizację kosztów eksploatacji. Ponadto zostanie zastosowana odwrócona siatka słupów z brakiem pierwszej linii, co przełoży się na zwiększenie powierzchni strefy pickingu. Budynek będzie miał betonowe podjazdy dla ciężarówek oraz zagęszczone doki z zainstalowanymi pasmami świetlnymi.

 

„Dzięki zawartej umowie magazyn o powierzchni 27 000 metrów kwadratowych jest w 75 procentach wynajęty, jeszcze przed zakończeniem budowy, które planowane jest na trzeci kwartał 2014 roku.” – powiedziała Ewa Zawadzka, vice president i head of development Prologis w Polsce. – „Wrocław jest najlepszą lokalizacją na realizację przyjętej przez Hi Logistics strategii centralizacji działań w regionie. Cieszymy się, że możemy wspierać ich kolejne sukcesy.”

 

Obecnie Prologis Park Wrocław V to cztery budynki BTS, o łącznej powierzchni ponad 90 000 metrów kwadratowych, wybudowane dla Eko Holding, Neonet, Tradis i UPM Raflatac. Park może zostać rozbudowany o kolejne 98 000 metrów kwadratowych powierzchni. Prologis Park Wrocław V zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostradowej obwodnicy...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy