Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ogrzewania i klimatyzatory Webasto na targach Bauma 2016

Artykuł | 22 marca 2016 |
0 399
Podczas największych w Europie targów maszyn budowlanych Bauma 2016, które odbędą się w dniach 11-17 kwietnia w Monachium, Webasto zaprezentuje kompleksowe rozwiązania grzewcze i klimatyzacyjne zaprojektowane dla pojazdów budowlanych. Na stoisku nr 343 w hali A4 firma przedstawi m.in. nowy system klimatyzacyjny Polar Cab oparty na technologii Engine-Off. 
Podczas największych w Europie targów maszyn budowlanych Bauma 2016, które odbędą się w dniach 11-17 kwietnia w Monachium, Webasto zaprezentuje kompleksowe rozwiązania grzewcze i klimatyzacyjne zaprojektowane dla pojazdów budowlanych. Na stoisku nr 343 w hali A4 firma przedstawi m.in. nowy system klimatyzacyjny Polar Cab oparty na technologii Engine-Off. 

W trakcie 31. Międzynarodowych Targów Specjalistycznych Maszyn Budowlanych, Sprzętu 
i Urządzeń Stosowanych w Budownictwie oraz Maszyn Górniczych Bauma 2016, Webasto zaprezentuje swoje bogate doświadczenie pod hasłem „Webasto – mój partner w zakresie rozwiązań grzewczych i chłodzących”.

Indywidualne podejście podstawą sukcesu
Wymagania użytkowników co do systemów klimatyzacji stosowanych w maszynach budowlanych są nie tylko rygorystyczne, ale także bardzo zindywidualizowane, ponieważ pojazdy różnią się między sobą zastosowaniem i przeznaczeniem. Dlatego Webasto projektując rozwiązania klimatyzacyjne, dostosowuje je do indywidualnych potrzeb każdej firmy czy realizowanych operacji. Proces projektowania urządzeń rozpoczyna się od wnikliwej analizy sytuacji, a także zidentyfikowania wyzwań stojących przed producentem maszyn budowlanych w obszarze zarządzania temperaturą w kabinie pojazdu. 

Technologia Engine-Off
Kierowcy podczas przerw w pracy lub postojów, aby skorzystać z klimatyzacji, często zostawiają pracujący silnik na jałowym biegu. Taki rodzaj pracy, zarówno przy zbyt niskich, jak i zbyt wysokich temperaturach panujących na zewnątrz, zużywa paliwo – czyli zwiększa koszty oraz zużycie silnika, co może pociągnąć za sobą konieczność częstszych przeglądów serwisowych czy napraw maszyn. Aby uniknąć tych problemów, Webasto zaoferowało technologię ogrzewania Engine-Off, która utrzymuje silnik w odpowiedniej temperaturze pracy i pozwala na korzystanie z klimatyzacji również podczas postoju. Co najważniejsze, nowa technologia jest stosowana zarówno dla ogrzewania, jak i chłodzenia wnętrza pojazdu. 

Gdy gorąco: Webasto Polar Cab 
Na targach Bauma 2016, Webasto zaprezentuje nowy system klimatyzacyjny Webasto Polar Cab oparty na technologii Engine-Off, który gwarantuje mniejsze zużycie energii przy dłuższych przerwach w pracy – czyli najczęściej w sytuacji, gdy długo korzystamy z urządzenia, a na zewnątrz panuje wysoka temperatura. W tym przypadku, Webasto wykorzystuje technologię „zimnego magazynowania” stosowaną w produkcji seryjnej samochodów ciężarowych, która polega na przeprowadzeniu czynnika chłodzącego (R-134a) przez płyty grafitowe w rdzeniu magazynującym systemu. Płyty te są wypełnione wodą i uszczelnione pod ciśnieniem cienką powłoką. Następnie, zimno jest pobierane z płyt grafitowych przy użyciu czynnika chłodzącego i przekazywane do kabiny pojazdu poprzez wymiennik ciepła. Zaletą tej technologii...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy