Dołącz do czytelników
Brak wyników

Odkryj nowy Listonic

Artykuł | 10 maja 2016 |
0 366
Listonic - najpopularniejsza polska lista zakupów - prezentuje aplikację webową, powstałą po przeprojektowaniu całego systemu i zmianie zaplecza technologicznego. Nowa strona www została stworzona praktycznie od zera w designie spójnym z pozostałymi platformami, umożliwiając wygodne planowanie zakupów.

Listonic - najpopularniejsza polska lista zakupów - prezentuje aplikację webową, powstałą po przeprojektowaniu całego systemu i zmianie zaplecza technologicznego. Nowa strona www została stworzona praktycznie od zera w designie spójnym z pozostałymi platformami, umożliwiając wygodne planowanie zakupów.

POLECAMYListonic zaprezentował długo oczekiwaną aktualizację aplikacji webowej, która jako jedyna platforma nie przeszła gruntownej modernizacji od czasu jej powstania w 2009 roku. Wprowadzony został znany już z aplikacji androidowej Material Design oraz całkowicie nowy silnik, dzięki któremu strona nie tylko świetnie wygląda, ale jest też bardziej funkcjonalna i zdecydowanie prostsza w obsłudze. W trakcie przebudowy aplikacji webowej skupiono się na zoptymalizowaniu działania całego programu, a nie tylko stworzeniu ładnie wyglądającej skórki. Dzięki temu Listonic prezentuje światową jakość i pozwala na intuicyjne zarządzanie wszystkimi listami zakupów. Na nowo został zaprojektowany nie tylko sposób tworzenia list, ale też schemat ich edycji i udostępniania oraz panel z ofertami promocyjnymi.


Zanim przystąpiono do projektowania nowego wyglądu, przeprowadzono wywiady z użytkownikami
i zbadano ich oczekiwania dotyczące funkcjonowania strony. Dzięki temu aplikacja webowa Listonic zyskała responsywny design i wygodny panel umieszczony przy lewej krawędzi strony, pozwalający na prostą nawigację pomiędzy listami. Nowa wersja aplikacji umożliwia też korzystanie z list zakupów nie tylko na dużych ekranach, ale i na wszystkich urządzeniach mobilnych bez dedykowanych aplikacji, czego brakowało części użytkowników.Listonic pozostaje aplikacją mobile first, ale aż 15% użytkowników regularnie zagląda do wersji przeglądarkowej. Mając to na uwadze, twórcy listy zakupów w pełni wykorzystali potencjał idący za dobrze zaprojektowaną stroną www i stworzyli system spójny z pozostałymi platformami. Dzięki temu jeszcze wygodniej można korzystać z Listonic na paru urządzaniach jednocześnie. Przebudowany został sposób dodawania przedmiotów do listy, tak by łatwo można je było wybrać z katalogu produktów, historii zakupowej lub listy najpopularniejszych towarów. To rozwiązanie, wypróbowane w aplikacji androidowej, pozwala nawet dwukrotnie skrócić czas tworzenia listy.


Strona www daje również możliwość dodatkowego zarządzania kontem w Listonic. Pozwala np. ustawić własną kolejność wyświetlania kategorii produktów i dostosować je do układu sklepu, który odwiedza się najczęściej. Tego typu rozwiązanie pozwala na większą...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy