Dołącz do czytelników
Brak wyników

Nowy Rok – czas odwiedzić okulistę!

Artykuł | 13 lutego 2015 |
0 362
Według statystyk opracowanych przez naukowców z University of Scranton, aż 25 proc. osób rezygnuje z realizacji postanowień noworocznych już po pierwszym tygodniu. Tymczasem postanowienia te często dotyczą naszego zdrowia, tak jak m.in. wizyta u okulisty.

Według statystyk opracowanych przez naukowców z University of Scranton, aż 25 proc. osób rezygnuje z realizacji postanowień noworocznych już po pierwszym tygodniu. Tymczasem postanowienia te często dotyczą naszego zdrowia, tak jak m.in. wizyta u okulisty.

POLECAMY


W Nowym Roku przede wszystkim chcemy rzucić palenie. Drugie miejsce wśród najpopularniejszych postanowień noworocznych zajmuje zmiana wagi, trzecie poprawa sytuacji finansowej. Gdzie w tym wszystkim dbałość o własne zdrowie? Rzucanie palenia pasuje bardziej do kategorii „ulepszenia siebie”, niż do kategorii „dbam o stan swojego zdrowia i regularnie się badam”.

- Badania okulistyczne należy wykonywać regularnie, co najmniej raz na dwa lata – mówi Monika Ciak, koordynator Centrum Medycznego Boramed przy ul. Beli Bartoka 8 w Warszawie. - Osoby po 45 roku życia okulistę powinny odwiedzać raz w roku, a w przypadku zdiagnozowanej choroby, według zaleceń lekarza okulisty.

Jak wybrać okulistę

Profesjonalny okulista to wykwalifikowany i licencjonowany doktor, który może nie tylko zbadać wzrok, by wykryć zaburzenia, ale także jest w stanie zdiagnozować cały obszar oka i zarekomendować najlepsze z możliwych leczeń.

- Najczęstsze problemy oczu to niewyraźne widzenie, zaczerwienione i suche oczy, alergie oczu a także jaskra i zaćma – wylicza ekspert z Boramed. - Większość z nich można wyleczyć lub zahamować ich rozwój – uważa.

Przykładowe badania

Podczas wizyty u okulisty można wykonać m.in. pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, zbadać przedni odcinek gałki ocznej i dno oka. W ofercie znajduje się też dobór korekcji okularowej, dobór soczewek kontaktowych i standardowe konsultacje.

- Pierwszym elementem badania okulistycznego jest wywiad z pacjentem – wyjaśnia koordynator Boramedu. - W czasie takiej rozmowy uzyskujemy informacje dotyczące rodzaju i czasu trwania dolegliwości pacjenta, przebytych chorób. Następnie wykonujemy badanie ostrości wzroku.

Badanie ostrości wzroku to podstawowy test czynnościowy oka. W jego trakcie ocenia się ostrość wzroku do bliży, czyli patrzenia z odległości...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy