Dołącz do czytelników
Brak wyników

Nowa seria monitorów medycznych w ofercie NEC: Medical Display Clinical

Artykuł | 14 grudnia 2015 |
0 410
NEC Display Solutions wprowadza na rynek monitor MDC212C2 o rozdzielczości 2MP. Jest to pierwszy monitor z serii NEC MDC (Medical Display Clinical), certyfikowanej do obrazowania diagnostycznego.

NEC Display Solutions wprowadza na rynek monitor MDC212C2 o rozdzielczości 2MP. Jest to pierwszy monitor z serii NEC MDC (Medical Display Clinical), certyfikowanej do obrazowania diagnostycznego.

POLECAMY

Nowy model projektowano specjalnie do zastosowań związanych z obrazowaniem diagnostycznym w modalnościach takich jak: tomografia komputerowa, emisyjna tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, fluoroskopia, stomatologia, kardiologia, onkologia, ultrasonografia oraz inne techniki obrazowania medycznego. Monitor MDC212C2 współpracuje z oprogramowaniem kalibracyjnym GammaCompMD QA, co pomaga utrzymać zgodność ze standardem DICOM (Part 14). Ponadto spełnia wymagania testów zapewnienia jakości wymaganych w różnych krajach europejskich (np. IEC62563-1, DIN 6868-157).

Monitor MDC212C2 może być wykorzystywany zarówno do obrazów kolorowych, jak i w skali szarości. Dodatkowo dysponuje sensorami oferowanymi przez serię MD, takimi jak: czujnik frontowy, czujnik natężenia oświetlenia w otoczeniu oraz czujnik zbliżeniowy, które zapewniają długą żywotność punktu bieli i luminancji.


Dzięki maksymalnej jasności 440cd/m2 monitor oferuje wystarczający margines do długotrwałego użytkowania. W połączeniu z podświetleniem LED i szerokimi kątami widzenia (178 stopni w pionie i poziomie - co pozwala na bardzo dokładne odwzorowanie kolorów) monitor ten staje się idealnym wyborem dla wymagających środowisk medycznych.

Dwa inne nowatorskie rozwiązania zaimplementowane w serii MDC to funkcja Quick Screen QA, umożliwiająca przeprowadzenie testu zgodności DICOM bez konieczności instalowania specjalnego oprogramowania oraz QC Scheduler. Ta druga funkcja uruchamia automatyczny proces kalibracji i test zgodności DICOM, przeprowadzane bezpośrednio w monitorze.

“Premiera tego monitora to efekt ogromnego doświadczenia NEC na rynku monitorów medycznych i połączenie dogłębnej wiedzy o najnowszych technologiach przetwarzania obrazu z wymaganymi certyfikatami medycznymi (EU Medical Device Directiv...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy