Nike partnerem Chilijskiej Federacji Piłki Nożnej

Aktualności
Nike zostało oficjalnym partnerem technicznym Chilijskiej Federacji Piłki Nożnej (FFC) oraz Narodowego Związku Piłki Nożnej Chile (ANFP). W ramach współpracy koncern z Oregonu przygotował stroje zarówno dla męskich, jak i żeńskich drużyn narodowych we wszystkich kategoriach wiekowych.

Nike zostało oficjalnym partnerem technicznym Chilijskiej Federacji Piłki Nożnej (FFC) oraz Narodowego Związku Piłki Nożnej Chile (ANFP). W ramach współpracy koncern z Oregonu przygotował stroje zarówno dla męskich, jak i żeńskich drużyn narodowych we wszystkich kategoriach wiekowych.

POLECAMY

Chile jest kolejnym z krajów, który dołączył do futbolowej rodziny Nike. Współtworzą ją takie federacje piłkarskie, jak: Australia, Brazylia, Anglia, Francja, Holandia, Nigeria, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Korea Południowa oraz USA.

– Współpraca z Chilijską Federacją Piłki Nożnej, której drużyna jest jedną z najlepszych w całej Ameryce Łacińskiej, to dla nas wyjątkowy zaszczyt – mówi Renato Palma, General Manager, Nike Chile. – Pasja do futbolu jest w Chile wszechobecna. Tegoroczny sukces reprezentacji w Copa América to fundament, na którym zbudujemy potęgę drużyny. Zależy nam, aby dzięki innowacjom Nike młodzi mężczyźni i kobiety podnosili swoje umiejętności na każdym poziomie gry – dodaje.

Niedługo po pierwszym w historii triumfie w Copa América, reprezentacja Chile zadebiutowała w trykotach z charakterystycznych swooshem. Pierwsze spotkanie w nowym zestawie rozegrała męska drużyna narodowa U-20, która 9 sierpnia w hiszpańskim Alcúdia zmierzyła się z Katarem. Nowe stroje reprezentacji Chile zachowują tradycyjną czerwono-biało-niebieską kolorystykę, zawierając detale nawiązujące do flagi narodowej i pasji La Roja.

Kolorystykę koszulek domowych tradycyjnie zdominowała czerwień, uzupełniona o biały kołnierzyk i niebieskie mankiety. Na przodzie koszulki, po lewej stronie umieszczono haftowany herb Chilijskiej Federacji Piłki Nożnej, natomiast charakterystyczna trójkątna flaga Chile znajdzie się wewnątrz kołnierzyka. Zestaw uzupełniają niebieskie szorty i białe getry.

Z kolei, stroje wyjazdowe zostały zainspirowane ośnieżonymi szczytami Andów. Zestawy składają się z białej koszulki z niebieskim kołnierzykiem i czerwonymi mankietami oraz białych szortów i getrów.

Stroje chilijskiej drużyny narodowej dostępne są w sprzedaży od 8 sierpnia wyłącznie poprzez aplikację Nike Football. Już 15 sierpnia będzie można je nabyć również w wybranych salonach Nike.

...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy