Nauka online jako sposób na zdobycie wiedzy i certyfikatu

Aktualności
Nauka w sieci staje się coraz popularniejsza. Możliwość uczenia się w dowolnym czasie i miejscu, niskie koszty szkolenia, szybkość i łatwość dostępu do wiedzy sprawiają, że dla wielu osób taki system nauczania jest atrakcyjniejszy od tradycyjnego.

Nauka w sieci staje się coraz popularniejsza. Możliwość uczenia się w dowolnym czasie i miejscu, niskie koszty szkolenia, szybkość i łatwość dostępu do wiedzy sprawiają, że dla wielu osób taki system nauczania jest atrakcyjniejszy od tradycyjnego.

POLECAMY

Z roku na rok coraz więcej szkół wyższych wymaga od studentów zaliczania ćwiczeń, które udostępniane są jedynie przez internet. Polski Uniwersytet Wirtualny prowadzi zajęcia przede wszystkim online, a możliwe jest ukończenie na nim studiów licencjackich, magisterskich, a nawet podyplomowych (wystarczy obecność na dwóch zjazdach w semestrze i na sesji egzaminacyjnej). Na Politechnice Warszawskiej można zapisać się na studia inżynierskie, które także odbywają się przez internet. Są również licea ogólnokształcące oferujące naukę w sieci, które jedynie przy okazji egzaminów wymagają obecność licealistów przystępujących do zaliczeń.

E-learning jest angielskim terminem określającym nauczanie na odległość z wykorzystaniem internetu. Uczniowie mają dzięki temu możliwość nauki w dowolnym miejscu. Nie uczęszczają na zajęcia, za pomocą sieci otrzymują materiały do nauki. Podczas zajęć w każdej chwili mogą wrócić do mniej zrozumiałych etapów szkolenia oraz je analizować kilkakrotnie przewijając film lub czytając tekst. Tego typu zajęcia są dla wielu osób ciekawsze, a zaliczenia szybsze i mniej stresujące. Dla studentów, którzy angażują się w naukę, e-learning okazuje się bardzo efektywnym i wygodnym sposobem poszerzania wiedzy. Jednak ze względu na to, że nad głową nie stoi nauczyciel, wymagają one większej samokontroli. Ale brak osobistego kontaktu z nauczycielem nie odnosi się do wszystkich metod nauczania online.

W sieci można znaleźć wiele osób proponujących korepetycje przez komunikatory – typu Skype. W tym przypadku najczęściej mamy do czynienia z osobami, które z zawodu nie są nauczycielami. Natomiast firmy organizujące wyjazdy językowe, jak Education First, oferują zdalne zajęcia z certyfikowanymi nauczycielami. EnglishTown, które proponuje Education First polega na nauce w niewielkich grupach oraz na wyłączność z nauczycielem. Coraz większa popularność tych zajęć wynika z faktu, że pomimo nauki na odległość w dowolnie wybranym dniu i godzinie, nie można narzekać na br...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy