Dołącz do czytelników
Brak wyników

Nareszcie – inteligentny robot, który sprząta skutecznie

Artykuł | 4 września 2014 |
0 410
Dyson 360 Eye™ - robot odkurzający, który ma większą siłę ssącą niż jakikolwiek inny

Dyson 360 Eye™ - robot odkurzający, który ma większą siłę ssącą niż jakikolwiek inny

POLECAMY

Po 16 latach intensywnego rozwoju i prac badawczych James Dyson zaprezentował dzisiaj
w Tokio cyklonowego robota odkurzającego. Odkurzacz Dyson 360™ jest inteligentnym robotem, który w końcu jest w stanie skutecznie sprzątać, ponieważ posiada większą siłę ssania niż inne roboty odkurzające dostępne na rynku.                                                                                         

Przedtem: Wstań. Idź do pracy. Wróć do domu. Wyjmij ciężki odkurzacz z szafy. Rozwiń przewód. Zacznij odkurzać, ciągnąc odkurzacz za sobą. Męczarnia…                                                                                           

Teraz: Wstań. Idź do pracy, a w drodze użyj swojego smartfona, aby zaprogramować  odkurzacz Dyson 360™, tak aby posprzątał twój dom. Wróć do czystego mieszkania. Zrelaksuj się.

Robot odkurzający Dyson 360™ trafi na rynek polski do końca 2015 roku.

James Dyson twierdzi: “Większość robotów nie widzi otoczenia w jakim się znajduje, ma niską siłę ssania i nie sprząta wystarczająco dobrze. To gadżety. My stworzyliśmy unikalny system wizyjny 360°, który pozwala robotowi widzieć gdzie się znajduje, gdzie był i gdzie powinien jeszcze posprzątać. System wizyjny w połączeniu z szybkobieżnym silnikiem cyfrowym jest kluczem do wydajności robota odkurzającego – czyli naprawdę oszczędnego i niezwykle efektywnego urządzenia.”

Obecne do tej pory na rynku roboty odkurzające zmagają się z kilkoma problemami:

Problem: Inne roboty odkurzające mają często niską wydajność czyszczenia. Aby oszczędzić baterię wykorzystują słabe, mało wydajne silniki, które mają niewystarczającą siłę ssania i zbierają mniej brudu.

Rozwiązanie: Napędzany silnikiem cyfrowym Dyson V2, robot odkurzający Dyson 360™ skutecznie usuwa kurz i brud, a także wyłapuje cząsteczki nawet tak niewielkie jak 0.5 mikrona – czyli takie, które są 600 razy mniejsze od kropki na końcu tego zdania. Dyson 360 Eye™ sprząta lepiej niż inne roboty odkurzające - już za pierwszym razem.

Problem: Bez odpowiedniej wizji roboty pracują na oślep, gubiąc się w otoczeniu, przez co poruszają się poza zaplanowana trasą.

Rozwiązanie: Robot odkurzający Dyson 360™ widzi swoje otoczenie, używając unikatowego systemu 360°. Następnie tworzy szczegółowy plan podłogi, aby móc w inteligentny sposób poruszać się po pokoju i śledzić na bieżąco swoją pozycję.

Czujniki podczerwieni współpracują z soczewkami znajdującymi się na górze urządzenia,
w której mieści się panoramiczna kamera 360°. Widzi ona cały pokój naraz, dzięki czemu odkurzacz może dokładnie określić swoją pozycję. Następnie używa punktów orientacyjnych, które porównuje z ciągiem obrazów w celu ustalenia, w którą stronę robot się przesunął analizując każdą klatkę i ustalając model otoczenia oraz swoje położenie.

Problem: W zależności od rodzaju obrotowej szczotki do czyszczenia, inne roboty odkurzające jedynie rozrzucają brud.

Rozwiązanie: Pasek szczotek w odkurzaczu Dyson 360 Eye™ biegnie wzdłuż całego urządzenia, co oznacza, że nie jest ono zdane wyłącznie na boczne szczotki. Pozwala to na sprzątanie całego pomieszczenia. Dyson 360 Eye™ wykorzystuje opatentowaną szczotkę z włókna węglowego, która doskonale nadaje się do sprzątania po...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy