Najlepszy prezent na Dzień Dziecka? Pozwólmy dzieciom być dziećmi!

Aktualności
Dorośli najchętniej kupują dzieciom puzzle, książki i klocki. Czy właśnie takie zabawki chcieliby dostać i bawić się nimi najmłodsi? Sprawdził to Mattel, światowy lider w produkcji zabawek. Warto poznać opinie maluchów, by zbliżający się Dzień Dziecka był naprawdę ich dniem, a otrzymane prezenty spełniały marzenia i pozwalały cieszyć się dzieciństwem!

Dorośli najchętniej kupują dzieciom puzzle, książki i klocki. Czy właśnie takie zabawki chcieliby dostać i bawić się nimi najmłodsi? Sprawdził to Mattel, światowy lider w produkcji zabawek. Warto poznać opinie maluchów, by zbliżający się Dzień Dziecka był naprawdę ich dniem,
a otrzymane prezenty spełniały marzenia i pozwalały cieszyć się dzieciństwem!

POLECAMY

 

Wartość rynku zabawek dla dzieci w Polsce szacowana jest na 2,38 mld złotych i stale rośnie[i]. Zabawki stanowią 25% całkowitego rocznego budżetu przeznaczanego na najmłodszych. Nic dziwnego, że aż tyle,
bo okazji do obdarowania maluchów jest wiele. Urodziny, gwiazdka, wizyty rodziny i znajomych, a przede wszystkim ten jeden dzień w roku – 1 czerwca – który jest świętem dzieci na całym świecie! To właśnie wtedy większość dzieci dostanie prezent od najbliższych. Zanim wybierzemy kolejną książkę czy układankę warto poznać opinie i preferencje samych zainteresowanych, by dać im to czym lubią się bawić! Pomocne będą wyniki badania „Zabawki są ważne” zrealizowanego przez IPSOS na zlecenie Mattel[ii], światowego lidera w produkcji zabawek.

 

Dziewczynki kochają lalki!

Jak pokazują wyniki badania aż 45% dziewczynek najchętniej bawi się lalkami. Najczęściej tworzą historie odgrywając różne scenariusze i role. Takie zabawy nie tylko stymulują spostrzegawczość i uwagę, ale także rozwijają kreatywność i zaradność. Ponadto 38% dziewczynek lubi układać puzzle, 34% z nich chętnie sięga po książki, a 32% gra w gry planszowe.

 

Chłopcy układają klocki!

Niemal połowa chłopców najchętniej bawi się klockami (48%) i samochodami (40%). Takie zabawy pozwalają budować, tworzyć i konstruować, co doskonale rozwija wyobraźnię przestrzenną
i umiejętność planowania. Jazdę na rowerze wybiera 29% małych mężczyzn. Natomiast po układanki chętnie sięga 27%, a po książkę i telefon komórkowy niemal jedna czwarta maluchów (24%).

 

Rodzice … nie wiedzą lepiej

Okazuje się, że preferencje i wybory dorosłych nie do końca pokrywają się z marzeniami i oczekiwaniami dzieci. Dorośli, w tym także rodzice, bez względu na płeć, najchętniej widzieliby dzieci układające puzzle, czytające książki, budujące z klocków czy grające w gry planszowe. Co ciekawe lalki i samochodziki znalazły się na niższych pozycjach w rankingu zabawek, które dorośli najchętniej wręczają najmłodszym.

 

„Jak pokazują wyniki badania nasze wyobrażenia o tym co stymuluje najmłodszych do ciekawego
i twórczego spędzania czasu odbiegają od ich rzeczywistych potrzeb. Szcz...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy