Dołącz do czytelników
Brak wyników

Najatrakcyjniejsze miejsca w Europie do wypoczynku, zwiedzania i nauki języków obcych

Artykuł | 21 sierpnia 2015 |
0 435
W Europie jest wiele urzekających, wakacyjnych miejsc, w których można spędzić niezapomniany urlop, wakacje, a przy okazji nauczyć się języka obcego. Na Starym Kontynencie można nauczyć się najpopularniejszych języków świata w miejscach, które są jednocześnie znakomitymi destynacjami do wypoczynku.

W Europie jest wiele urzekających, wakacyjnych miejsc, w których można spędzić niezapomniany urlop, wakacje, a przy okazji nauczyć się języka obcego. Na Starym Kontynencie można nauczyć się najpopularniejszych języków świata w miejscach, które są jednocześnie znakomitymi destynacjami do wypoczynku.

POLECAMY

Malta – najpopularniejsze miejsce do nauki języka angielskiego

Słońce, błękitna woda, piaszczyste plaże, bogate życie nocne oraz mnóstwo zabytków jeszcze sprzed naszej ery sprawiają, że Malta jest miejscem, do którego każdego lata przyjeżdżają wypoczywać tysiące turystów. Ta niewielka wyspa jest najbardziej wysuniętym na południe państwem w Europie. Stolica Malty – Valetta – została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest jednym z najbardziej zagęszczonych obszarów zabytkowych na świecie. Język angielski jest jej drugim językiem urzędowym, co sprawia, że przyciąga nie tylko turystów, którzy chcą poznać jej kulturę i zwiedzić piękne miejsca, ale także tych chcących nauczyć się języka angielskiego w środowisku, w którym ludzie posługują się nim na co dzień. Według danych Education First międzynarodowej firmy organizującej zagraniczne kursy językowe do kilkudziesięciu miejscowości na całym świecie, Malta jest najpopularniejszym miejscem do nauki języka angielskiego – wybiera ją 13,9% kursantów.

Jeśli nauka hiszpańskiego w wakacje, to w Maladze albo w Barcelonie

Złociste plaże stolicy Katalonii, wyjątkowe budowle zaprojektowane przez Antoniego Gaudiego oraz sukcesy piłkarskiego klubu FC Barcelona przyciągają turystów z całego świata. Przy plażach znajduje się mnóstwo barów, restauracji i nocnych klubów, które do późnych godzin kuszą turystów oraz mieszkańców swoimi przysmakami i brzmieniami. Chociaż Barcelona leży w Hiszpanii to podstawowym językiem jest tu język kataloński, dlatego napisy oraz informacje występują w dwóch językach. Oczywiście, w Barcelonie bez trudu można porozumiewać się po hiszpańsku, dlatego też stolica Katalonii jest świetnym miejscem do wakacyjnej nauki tego języka.

Również wakacje w Maladze są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą nauczyć się języka hiszpańskiego, a przy okazji poopalać się na plaży i pozwiedzać. Historia Malagi obejmuje 3000 lat i wiąże się z kulturą rzymską, muzułmańską i hiszpańską. Miasto założyli Fenicjanie, którzy nazwali je Malaką, czyli „miejscem słonych ryb”. Malaga usytuowana jest w Andaluzji, tuż przy morzu, więc zarówno mieszkańcy jak i turyści mogą wylegiwać się na plażach w upalne dni. Jednak w wakacje do Malagi przybywają turyści nie tylko ze względu na słoneczną pogodę i plaże, ale także przez wiele interesujących miejsc, które można tutaj zwiedzić. Należy do nich między innymi górująca nad miastem Alcazaba, czyli mauretańska forteca będąca jedną z największych, muzułmańskich budowli militarnych, które zachowały się w Hiszpanii. Muzeum Picassa i zamek Gibralfaro są kolejnymi ikonami miasta, do których przyjeżdżają turyści ze wszystkich...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy