Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

18 września 2018

#MówiąNaMieście, że warto pobrać… Energetyczny przewodnik po Warszawie

0 507
Uwaga, uwaga! Kurtyna w górę, orkiestra tusz … sensacja rewelacja. Już w ogólnem dostępie z fenomenalną wprost energią, jedyny w swojem rodzaju przewodnik po naszej ukochanej stolicy. I co my tu widzim Szanowna Frekwencjo? Miejsca legularnie znane, choć w innem ciut ujęciu, kolorycie i ciekawej okoliczności w liczbie 15. Zarówno podobnież znajdziecie tu przekazy fest zadziwiające, stawiające w sporem zaskoczeniu nawet wybitnych fachmanów czy badaczy oraz miłośników tajemnic Syreniego Grodu. Wszystkie wyszczególnione tu atrakcje są „pod napięciem”, czyli energetyczne jak sieć trakcyjna dzyndzajów warszaskich. Dają fenomenalną radość i pozytywne siłe poznawcze. Przy konstrukcji owego spacerownika rączęta swe maczały: szpecjalistyczna platforma do obniżania i leguracji rachuneczków MAM wespół w zespół z innogy Polska – sprzedawcą tego elektrycznego towaru.

Energetyczny przewodnik po Warszawie można bez zbędnych kosztów przytuchlić ze stronki //media.jamam.pl i to już od 18 września roku obecnego. Każden jeden rodak warszaski jak i zarówno turysta, z odwiedzinami w mieście akuratnie przebywający, takowy przewodnik na swem wyposażeniu mieć powinien.

POLECAMY

Warszawa od czasów prezydentury Sokratesa Starynkiewicza u schyłku XIX w. zaczęła z mozołem tworzyć infrastrukturę wielkiego miasta. Na przełomie stuleci stała się metropolią. Wielką rolę odegrała w tym procesie elektryfikacja. Miasto rozbłysło światłami, ruszyły tramwaje elektryczne, w kamienicach budowano windy, a sieć telefonów tuż przed wybuchem pierwszej wojny światowej była bardziej gęsta niż w Paryżu. Lata międzywojenne to czas, gdy główne ulice stolicy zalała fala wielobarwnych neonów, radio przeżywało swój złoty wiek, zaś do mieszkań masowo trafiały reklamowane przez elektrownię urządzenia ułatwiające codzienne życie – tłumaczy Jerzy Majewski, varsavianista, historyk sztuki. – Dziś nikt z nas nie wyobraża sobie życia miasta bez energii elektrycznej. Poza funkcją stricte użytkową coraz częściej jest ona wykorzystywana także w innych celach. Nieograniczona kreatywność ludzka pozwala wykorzystywać prąd m.in. do tworzenia najbardziej nieoczywistych miejsc i rozwiązań. Podróż po stolicy pokazanej w „Energetycznym przewodniku po Warszawie” będzie sentymentalna dla tych, którzy pamiętają kultowy dziś neon restauracji Ambasador, fascynująca dla tych, którzy są fanami wirtualnej rzeczywistości, ale przede wszystkim elektryzująca dla wszystkich, którzy kochają Warszawę – dodaje.

Muzealne obiekty dla bardziej wytrawnych, czarowne zakamarki naszego miasta dla entuzjastów spacerów i doznań odkrywczych. Tylko tu i za zupełne darmoszkie, czyli w tak zwanem gratisie, możecie rzeczony przewodnik ze strony centrum prasowego platformy MAM pobrać i w delektację zapodawać //media.jamam.pl.

Pośród piętnastu wyszczególnionych w nim miejsc, znajdziecie takie oto nieziemskie atrakcje: Disco:VR, najwyżej położony basen kąpielowy w Warszawie, Muzeum Neonów, pierwsze w Polsce i jedno z nielicznych w świecie całym muzeów sztuce elektrograficznej poświęconych. Muzeum znajduje się na warszawskiej Pradze. W jego prezentacji przebywa około stu antycznych neonów oraz insze lekramowe instalacje. Szyldy, które niegdyś cudownie zdobiły warszawskie ulyce, w w...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy