Dołącz do czytelników
Brak wyników

M-commerce: Użytkownicy Apple wydają nawet dwa razy więcej

Artykuł | 2 lipca 2015 |
0 397
Badanie idealo iOS vs. Android: Użytkownicy Apple wydają nawet dwa razy więcej  

Badanie idealo iOS vs. Android: Użytkownicy Apple wydają nawet dwa razy więcej

POLECAMY

 

Android i iOS od lat są najpopularniejszymi systemami operacyjnymi w Polsce. Ich użytkownicy różnią się jednak nie tylko wyborem oprogramowania sterującego ich urządzenia przenośne, lecz również swoimi nawykami związanymi z zakupami. W swoich najnowszych badaniach porównywarka cen idealo.pl postanowiła sprawdzić, jaki obraz polskiego m-commerce wyczytać można ze zwyczajów konsumenckich użytkowników aplikacji mobilnej idealo oraz jak przedstawia się korzystanie ze smartfonów i tabletów w ciągu dnia w porównaniu ze stronami w wersji desktop.

Android najczęściej wykorzystywany do zakupów w sieci

Badania idealo wyraźnie wskazują na dominację Androida wśród polskich konsumentów – zarówno w przypadku tabletów, jak i smartfonów. Z aplikacji na urządzenia z systemem operacyjnym Google korzysta łącznie 90% użytkowników. W przypadku obu systemów najczęściej wybieranym urządzeniem służącym do zakupów w Internecie jest smartfon. Udział konsumentów korzystających z telefonów komórkowych z Androidem wynosi 67%, zaś z iPhone’ów – 9%. Łącznie jest to 76% użytkowników w porównaniu z 24% osób korzystających z aplikacji idealo na tabletach z Androidem i iPadach.

Użytkownicy iOS kupują do dwóch razy droższe produkty

Właściciele urządzeń z Androidem są nie tylko największą grupą użytkowników korzystających z aplikacji idealo, lecz charakteryzują się także większą świadomością cen kupowanych produktów i oszczędnością. Konsumenci robiący zakupy za pośrednictwem iPadów i iPhone’ów wybierają natomiast znacznie droższe produkty z segmentu elektroniki. Widać to wyraźnie na przykładzie kategorii takich jak Laptopy bądź Smartfony. Ceny tych produktów są odpowiednio o 100% i 86% wyższe niż w przypadku sprzętów wybieranych przez użytkowników Androida. Powodem tego może być przywiązanie użytkowników Apple do tej marki, o czym świadczyłoby wybieranie przez nich ofert stosunkowo drogich MacBooków lub iPhone’ów.

Interesującym wyjątkiem od tej reguły są sprzęty gospodarstwa domowego, na które użytkownicy aplikacji idealo na Androida wydają więcej niż osoby korzystające z iPadów i iPhone’ów. Ró...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy