Dołącz do czytelników
Brak wyników

KOSMOS - kontynuacja wakacyjnej kampanii MSW "Smutny Autobus"

Artykuł | 19 września 2014 |
0 392
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w filmie KOSMOS apeluje do rodziców o sprawdzanie podstawowych danych autobusów na www.bezpiecznyautobus.gov.pl.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w filmie KOSMOS apeluje do rodziców o sprawdzanie podstawowych danych autobusów na www.bezpiecznyautobus.gov.pl.

POLECAMY

Rok szkolny w pełni rozpoczęty. Dzieci codziennie wyruszają do szkoły autobusami, które mają je bezpiecznie dowieźć do celu. Jak wykazują ostatnie kontrole, wiele gimbusów nie powinno nawet wyjeżdżać na drogi. W pierwszym tygodniu września, tylko na Dolnym Śląsku spośród 78 skontrolowanych przez WITD autobusów szkolnych aż 23 było niesprawnych. Autobusy te stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci.
 
To czy nasze dzieci będą miały bezpieczną drogę do szkoły zależy również od nas - rodziców. Dlatego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zachęca do kontrolowania stanu autobusów szkolnych. Dzięki bezpłatnej usłudze MSW Bezpieczny Autobus sprawdzimy m.in. czy autobus:
ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC, posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne, dane techniczne, takie jak dopuszczalna liczba miejsc czy masa pojazdu, komunikat, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony.
Apel jest kontynuacją wakacyjnej kampanii MSW - Smutny Autobus, której celem był...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy