Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

3 sierpnia 2017

Każdy nosi w sobie historię wartą opisania. Warsztaty pisarskie z Januszem L. Wiśniewskim na festiwalu SeeBloggers

0 472
Historie warte opisania są wszędzie, wystarczy być uważnym obserwatorem otoczenia. Podsłuchiwać, podglądać, rozmawiać… Sekret pisania i szukania inspiracji do dobrych tekstów mieli możliwość poznać blogerzy na warsztatach prowadzonych przez Janusza Leona Wiśniewskiego w trakcie pierwszego dnia festiwalu SeeBloggers. Warsztaty zorganizowała sieć hoteli AccorHotels.

Hotel Sofitel GrandSopot, należący do sieci hoteli AccorHotels, stał się dla Janusza L. Wiśniewskiego (naukowca, pisarza, magistra fizyki i ekonomii, doktora informatyki i chemii, autora m.in. „Samotności w sieci”) inspiracją do napisania książki „Grand”. Pisarz udowodnił w niej, że hotele są świadkami różnorodnych ludzkich przeżyć, a w swoich murach skrywają biografię tysięcy osób – nieznajomych, którzy nagle stają się sobie bliscy. Sopocki Grand był również inspiracją dla uczestników warsztatów odbywających się w ramach pierwszego dnia festiwalu SeeBloggers.

POLECAMY

Każdy nosi w sobie historię… – warsztaty literackie

Blogerzy w trakcie warsztatów poznali tajniki pisania poruszających opowiadań, inspirowania się codziennymi sytuacjami oraz własnym życiem, a także łączenia ze sobą różnych zasłyszanych lub przeżytych historii. Janusz Leon Wiśniewski opowiedział również, co było dla niego punktem odniesienia przy pisaniu swoich książek. Uczestnicy warsztatów poznali m.in. historię powstania powieści „Grand”. Pomysł na napisanie książki o hotelu pojawił się w głowie autora w tracie jego pobytu na konferencji chemicznej w San Diego. Jako miejsce akcji J.L. Wiśniewski obrał bliski mu od lat hotel SofitelGrand Sopot. Aby lepiej poznać i później odtworzyć atmosferę panującą w tym legendarnych hotelu, pisarz kilkukrotnie mieszkał w nim, przyglądał się innym wynajmującym pokoje gościom oraz rozmawiał z obsługą.

Hotelowe życie inspiracją dla blogerów

...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy