Jak napisać profesjonalny artykuł na blog? Sztuka webwritingu i copywritingu w pigułce

Content marketing

Użytkownik średnio 13 razy styka się z materiałami contentowymi, zanim dojrzeje do decyzji o zakupie. Ma więc do pokonania całkiem długą drogę. Podczas swojej buyers journey zetknie się z co najmniej kilkoma formatami treści, w tym z artykułem blogowym. Lepiej, żeby to był właśnie Twój artykuł, a nie konkurencji, prawda? Jak go przygotować?

Artykuł blogowy jest jednym z podstawowych formatów contentowych – i jednocześnie jednym z najczęściej wykorzystywanych przez firmy i marki. Nie bez przyczyny. To jedna z najprostszych i najtańszych (w długofalowej perspektywie) metod przyciągania wartościowego ruchu na stronę. A tylko taki ruch może przełożyć się na pozyskiwanie nowych leadów. Trudno sobie wyobrazić strategię marketingową opartą na contencie, która nie uwzględniałaby publikowania na blogu. Dlaczego? To przede wszystkim z tym formatem w pierwszej kolejności styka się użytkownik znajdujący się na szczycie lejka, wkraczając na ścieżkę zakupową. Rolą marketera jest tak zaprojektować jego podróż, by trafił do celu, czyli skonwertował. Niestety droga do konwersji nie jest ani prosta, ani krótka, a ryzyko, że użytkownik z niej wypadnie, pojawia się już na samym początku. Aby je ograniczyć, należy pisać i publikować na blogu treści odpowiedniej jakości. Poniżej znajdziesz szereg wskazówek, które pomogą Ci przygotować i opracować profesjonalny artykuł blogowy.

POLECAMY

Elementy profesjonalnego wpisu blogowego


Im więcej danych nt. grupy docelowej zbierzesz i przeanalizujesz, tym większą masz szansę na dobre powiązanie oferty z potrzebami odbiorców oraz skonstruowanie przekazu, który sprawi, że użytkownik podąży zgodnie z zaplanowaną dla niego ścieżką. Dopiero kiedy zbadasz swoich odbiorców oraz zidentyfikujesz nurtujące ich problemy i pytania, możesz opracow...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy