Ideacto Best Practices

Aktualności
Sklepy online rosną jak grzyby po deszczu. Według statystyk Bisnode każdego roku przybywa ich około 8 tys., ale jedynie 30% z nich przetrwa dłużej niż 8 lat. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest niewystarczająca wiedza z zakresu User Experience. I w tym miejscu wchodzimy my, cali na biało! Razem z Best Practices for e-Commerce od IDEACTO.

Zawrotna kariera UX

POLECAMY

Gdyby spersonifikować User Experience Design to w ostatnich latach przybrałby on postać gwiazdy rocka; co rusz widzielibyśmy go “na ściance”, wkraczającego na salony po czerwonym dywanie w blasku fleszy, a koncerty byłyby wykupione na wiele miesięcy w przód. Wszyscy o nim mówią, przeglądają konto na Instagramie i Facebooku, szukają nowych rewelacji na jego temat, chcą być jak najbliżej gwiazdy. Niestety częściej kończy się na wywieszeniu w pokoju plakatu tuż obok podobizny Kelly Family niż balangą na backstage’u.

Ta fantastyczna kariera jaką doświadczenie użytkownika robi w świecie e-commerce nie jest przypadkowa. Dawno minęły czasy, gdy kupujący online byli wystarczająco zachęceni przyciskiem Kup Teraz. Dziś liczy się każda sekunda i każdy ruch użytkownika na stronie  - albo go wykorzystamy, albo nici z konwersji.

Nawet posiadając najbardziej wyszukany i solidny produkt,...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy