Dołącz do czytelników
Brak wyników

Holender zwycięzcą Europejskiego Konkursu Kierowców Shell FuelSave Partner 2014

Artykuł | 26 czerwca 2014 |
0 438
Adriaan Marleveld z Holandii zwyciężył w Europejskim Konkursie Kierowców Shell FuelSave Partner 2014. Podczas wielkiego finału, który odbył się w Berlinie, Marleveld pokonał najlepszych kierowców z dziewięciu innych państw Europy: Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Polski, Wielkiej Brytanii, Belgii, Węgier, Danii i Norwegii.

Adriaan Marleveld z Holandii zwyciężył w Europejskim Konkursie Kierowców Shell FuelSave Partner 2014. Podczas wielkiego finału, który odbył się w Berlinie, Marleveld pokonał najlepszych kierowców z dziewięciu innych państw Europy: Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Polski, Wielkiej Brytanii, Belgii, Węgier, Danii i Norwegii.

POLECAMY

 

„Jestem bardzo dumny ze zwycięstwa w tym konkursie. Dziękuję mojemu przełożonemu, Wim’owi van den Dool, za jego wsparcie i doradztwo. To wspaniałe uczucie zostać docenionym za ciężką pracę, którą włożyłem, by pokazać, że można jeździć ekonomicznie. Wiadomo, że styl jazdy ma bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, dlatego trzeba szukać nowych sposobów, aby wciąż doskonalić swoje umiejętności za kierownicą.” – powiedział Adriaan Marleveld z firmy transportowej Wan Waveren Transport z Amsterdamu.

 

W trzeciej edycji konkursu, organizowanego przez firmę Shell we współpracy z ekspertami w zakresie bezpiecznej jazdy z Akademii DEKRA, udział wzięło ponad 1100 zawodowych kierowców, którzy w ramach floty pojazdów ciężarowych korzystają z Shell FuelSave Partner, systemu telematycznego do zarządzania gospodarką paliwową wspomagający zarządzanie flotą pojazdów ciężarowych. System pozwala operatorom flot zaoszczędzić aż do 10% kosztów zakupu paliw[i] i poprawić efektywność pracy kierowców, co w konsekwencji przekłada się na optymalizację kosztów prowadzonej działalności transportowej i redukcję emisji dwutlenku węgla.

 

W pierwszym, krajowym etapie konkursu, kierowcy byli indywidualnie oceniani na podstawie zachowań zarejestrowanych w raportach systemu telematycznego Shell FuelSave Partner. Podczas wirtualnego testu oceniano jazdę na luzie, gwałtowne przyspieszanie, jazdę z góry, hamowanie oraz umiejętności korzystania z tempomatu. Komisja złożona z przedstawicieli Shell i Akademii DEKRA brało również pod uwagę niektóre aspekty operacyjne pokonywanych tras, takie jak rodzaj terenu, po którym poruszał się pojazd (centrum miasta lub autostrady), typ prowadzonego pojazdu, a także wielkość i ciężar załadunku.

 

Zwycięzcy krajowych eliminacji – najbardziej ekonomicznie jeżdżący kierowcy z 10 europejskich krajów – wzięli udział w Wielkim Finale Europejskiego Konkursu Kierowców Shell FuelSave Partner 2014, który odbył się 12 czerwca 2014 roku w Centrum Bezpieczeństwa Jazdy ADAC w Berlinie. Polskę reprezentował Artur Stern, zawodowy kierowca z firmy transportowej Tolo ze Swarzędza, który został uznany przez Shell za najbardziej ekonomicznie jeżdżącego kierowcę w naszym kraju.  

 

Tym razem sprawdzili swoje umiejętności w jeździe na żywo. Podczas czterech konkurencji oceniano umiejętności kierowania, hamowania i kontroli nad pojazdem. Kolejnym sprawdzianem był test symulacyjny jazdy DEKRA, który mierzył ilość paliwa zużytego przez każdego zawodnika w trakcie wirtualnej podróży. Sędziowie wzięli również pod uwagę wyniki uzyskane podczas krajowych eliminacji, ponieważ odzwierciedlały one zachowanie zawodników w rzeczywistych warunkach pracy.

 

„W tym roku rywalizacja była bardzo zacięta. Adriaan Marleveld zasłużył na zwycięstwo, ponieważ osiągnął bardzo dobre wyniki we wszystkich konkurencjach. Chciałbym również docenić zwycięzców z poprzednich lat – firmę...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy