Dołącz do czytelników
Brak wyników

Havas Media Group otwiera cztery nowe biura w Europie i kupuje Target MCG w UK

Artykuł | 17 października 2016 |
0 450
Havas Media Group otwiera cztery nowe biura, wzmacniając tym samym ofertę na europejskich rynkach wschodzących. Do sieci dołącza również wiodąca grupa mediowa z Wielkiej Brytanii – Target MCG.
Havas Media Group otwiera cztery nowe biura, wzmacniając tym samym ofertę na europejskich rynkach wschodzących. Do sieci dołącza również wiodąca grupa mediowa z Wielkiej Brytanii – Target MCG.


Havas Media Group, najszybciej rozwijająca się sieć mediowa na świecie, poszerza swój zasięg otwierając cztery nowe biura na rynkach wschodzących – Havas Media Adriatic, Havas Bułgaria, Havas Media Słowacja i Arena Media Turcja.

Wszystkie cztery nowo otwarte oddziały wzmocniły zasięg geograficzny sieci, a co za tym idzie umożliwiły pracę z obecnymi klientami w tych regionach i poza nimi.

Alberto Canteli, CEO Havas Media Grupa Nordics, CEE & Middle East, mówi: Wraz z ostatnimi akwizycjami i czterema nowymi biurami, Havas Media Group jest dumne z osiągnięcia jednorodnej i spójnej oferty w całym regionie. Nasi międzynarodowi klienci domagają się obsługi, która łączy w sobie skuteczną koordynację na poziomie globalnym z lokalną obecnością, co gwarantuje doskonałą jakość działań na każdym z naszych rynków.

Havas Media Adriatic z siedzibą w Belgradzie, pod fachowym kierownictwem dyrektor zarządzającej Any Mijajlovic, będzie ściśle współpracować z Havas Worldwide Belgrad w zakresie działań w Chorwacji, Serbii, Słowenii, Bośni i Hercegowinie oraz Czarnogórze obsługując takich klientów jak: LG, Hyundai, Emirates, Groupe Lactalis, Reckitt Benckiser i HBO.

Havas Bułgaria będzie mieć siedzibę w Sofii i pokieruje nim dyrektor zarządzająca Ivanka Kyutchukova. Dzięki temu Havas Media Group i Havas Worldwide poszerzą kompetencje digitalowe w Bułgarii obsługując m.in. Volkswagen, Roche, Sanofi i Schneider Electric.

Dyrektor Zarządzająca Denisa Šoporová będzie kierować Havas Media Slovakia, który znajduje się w Bratysławie. Kluczowymi klientami agencji na tym rynku są Kia Motors, AXA, Groupe Lactalis, LG, Emirates i Hyundai.

Umowa franczyzowa między Veritas Media i Havas Media w Stambule zagwarantuje alternatywną ofertę w regionie i przesunie – po połączeniu zasobów obu agencji – Havas Media Group na czwarte miejsce rankingu Nielsen Adex w Turcji. Kaan Bülbülo?lu z Veritas Media pozostanie na stanowisku zarządzającym nowo utworzoną agencją.

Europejska ekspansja Havas Media Group wynika z doskonałych wyników w rankingu RECMA, w którym Havas został ukoronowany tytułem najszybciej rozwijającej się agencji na świecie, biorąc pod uwagę dane finansowe z lat 2014-2015 szacowane na prawie 20 mld $.

Ponadto, w ostatnich dniach Havas Media Group nabył 100 proc. udziałów w Target Media i Communications Group (Target MCG), wiodącej brytyjskiej grupie mediowej. W jej skład wchodzą: Target Media, Target Live, Organic i Superhero, które teraz będą częścią Havas Media Group. Z 10 mln funtów wpływów w 2015 ro...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy