Dołącz do czytelników
Brak wyników

Gemius: coraz mniej Polaków poszukuje pracy online [badanie]

Artykuł | 29 lipca 2014 |
130
W kwietniu 2014 roku portale tematyczne poświęcone karierze zawodowej odwiedziło blisko 6 milionów internautów. To o jedną piątą mniej niż rok wcześniej – wynika z danych firmy Gemius.

W kwietniu 2014 roku portale tematyczne poświęcone karierze zawodowej odwiedziło blisko 6 milionów internautów. To o jedną piątą mniej niż rok wcześniej – wynika z danych firmy Gemius.

Co trzeci polski internauta wchodzi na strony internetowe poświęcone karierze zawodowej. Jednakże w porównaniu do zeszłego roku zainteresowanie stronami WWW z ofertami pracy i poradami zawodowymi spadło o jedną piątą (z 34 proc. w kwietniu 2013 roku do 27 proc. w kwietniu br.).

Zdaniem Anny Józwik, HR managera w firmie Gemius, dane potwierdzają zmiany demograficzne jakie zachodzą w Polsce, a które znacząco wpływają na rynek pracy. – Starzenie się populacji skutkuje coraz mniejszą liczbą osób podejmujących zatrudnienie. Biorąc pod uwagę rosnący popyt na pracowników, również wśród firm zagranicznych, które poszukują ich w Polsce i krajach ościennych, oferując atrakcyjne warunki zatrudnienia oraz pomoc w relokacji, coraz częściej firmy borykają się z trudnościami w pozyskaniu zasobów ludzkich – komentuje Józwik.

Anna Józwik zwraca też uwagę na to, że coraz częściej to firmy muszą walczyć o uwagę kandydatów do pracy i wymienia działania, po które sięgają pracodawcy, tj. programy poleceń, w których pracownicy rekomendujący swoich znajomych otrzymują gratyfikację finansową, korzystanie z usług f...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Masz już prenumeratę? Zaloguj się, aby przeczytać artykuł.
Zaloguj się
Nie masz jeszcze prenumeraty? Nic straconego! Dołącz do grona stałych Czytelników już dziś i miej pewność, że żadne treści już Cię nie ominą.
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy