Gdzie na wakacje w 2024 roku? Polskie wybrzeże zaprasza!

Lato w Polsce ma swój urok. Dla tych, którzy stawiają na wakacje w 2024 roku nad Bałtykiem, wybór najlepszego miejsca do odpoczynku może być jednak wyzwaniem — w końcu opcji jest tak wiele! Niezależnie od tego, czy szukasz spokojnej plaży z dala od zgiełku, czy tętniącego życiem kurortu, na polskim wybrzeżu na pewno się odnajdziesz. Władysławowo, Jastrzębia Góra, Łeba i wiele innych zapraszają Cię do spędzenia niesamowitego urlopu w 2024 roku nad polskim morzem!

Władysławowo

Ponadczasowość i bogata oferta Władysławowa przyciąga podróżnych z całego kraju. Nic dziwnego, bo to położone nad otwartym Morzem Bałtyckim miejsce ma dość niezobowiązujący klimat.

POLECAMY

Port we Władysławowie

Port we Władysławowie zaliczany jest do najważniejszych portów rybackich nad Morzem Bałtyckim. Posiada dwa falochrony — wschodni i zachodni — w kształcie łuku, o wysokości ponad 700 metrów. Na co dzień odbywa się tu wyładunek ryb i obsługuje się kutry rybackie.

( www.e-wczasy.pl/noclegi/wladyslawowo)

Aleja Gwiazd Sportu

Od 2000 roku we Władysławowie znajdziesz Aleję Gwiazd Sportu, gdzie można podziwiać mosiężne gwiazdy lubianych sportowców. Co roku odbywa się tu też Festiwal Sportu Władysławowo, gdzie wyłaniane są kolejne gwiazdy.

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra jest dumą polskiego wybrzeża i wysuniętą najdalej na północ miejscowością Polski. Warte uwagi są tu przede wszystkim malownicze klify, bogata oferta noclegowa i urozmaicone ukształtowanie terenu, które pozwala na uprawianie biegów przełajowych.

Atrakcje Jastrzębiej Góry

Latem lubisz uprawiać sport? W Jastrzębiej Górze nie będziesz się nudzić — jest tu sporo ścieżek rowerowych, miejsc, które oferują naukę jazdy konnej czy wypożyczalni sprzętu, jeśli masz ochotę na spróbowanie swoich sił w windsurfingu czy kitesurfingu. Jastrzębia Góra to również doskonała baza wypadowa do innych miejscowości, takich jak Rozewie, Władysławowo, Karwia czy Hel. 

Łeba

Łeba leży w północnej części powiatu lęborskiego, pomiędzy jeziorami Łebsko i Sarbsko. Prawa miejskie otrzymała w 1357 roku i od tamtego czasu prężnie się rozwija — aż miło popatrzeć! Dziś jest to chętnie odwiedzany kurort letniskowy i ważny ośrodek rybacki, a pobyt tutaj to świetna okazja do poznania walorów zróżnicowanego krajobrazu.

Park Dinozaurów 

Park Dinozaurów w Łebie to miejsce, które przypadnie do gustu nie tylko młodym miłośnikom prehistorii. Wizyta w nowoczesnym Łeba Park to szansa na spotkanie z trójwymiarowymi gadami (nie tylko dinozaurami!) o... ich naturalnej wysokości. Zobaczysz tu różnego rodzaju rekonstrukcje oraz dowiesz się, jak wyglądały jedne z pierwszych zwierząt, które pojawiły się na naszej planecie. Prawda, że ciekawe?

Muzeum Motyli

Muzeum Motyli to jedno z niewielu tego typu miejsc w Polsce. Ulokowane jest w samym centrum Łeby przy ulicy Wojska Polskiego 5 i prezentuje unikatową kolekcję 4500 okazów motyli z całego świata. Dla najmłodszych powstało tam Owadzie Kino, a dla starszych — stanowiska do obserwacji owadów pod mikroskopem i test wiedzy o owadach.

Białogóra

Jeśli szukasz odpoczynku w ciszy i spokoju, to Białogóra będzie idealną opcją dla Ciebie. Jest to miejscowość wypoczynkowa, oddalona o zaledwie 1,5 km od plaży. Leży na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego w otoczeniu malowniczych lasów sosnowych i ciszy, niezakłóconej hałasem. W pobliżu znajduje się też zalesiona wydma, od której wieś wzięła swą nazwę.

Atrakcje Białogóry

Plaża w Białogórze jest szeroka, piaszczysta i niezatłoczona, a latem działa tam nawet strzeżone kąpielisko morskie. W okolicach miasta jest też sporo ścieżek i szlaków pieszych oraz rowerowych, a także deptak, którym w prosty sposób można dojść nad sam brzeg morza.

Grzybowo

Grzybowo to miejscowość letniskowa, położona około 300 metrów od brzegu morza. To prawdziwa oaza spokoju i zieleni, rzut beretem od Kołobrzegu, która słynie ze swojego wyjątkowego położenia — na depresji grzybowskiej. Mówi się, że woda jest tu znacznie cieplejsza niż w Kołobrzegu, na co wpływ może mieć nieregularność linii brzegowej. Warto jednak przekonać się o tym samemu!

Do zobaczenia nad morzem

Jeśli wybierasz się na wakacje 2024 w Polsce, polecamy zaplanować podróż na początek lub koniec sezonu — atrakcje turystyczne są wówczas mniej zatłoczone, a pogoda wciąż sprzyja leniwemu wypoczynkowi nad morzem. Warto zwrócić też uwagę na dostęp miejscowości do strzeżonych kąpielisk, szczególnie jeśli podróżujesz z dziećmi, a także śledzić lokalne wydarzenia i atrakcje.

Pamiętaj, że każde z powyższych miejsc ma swój niepowtarzalny urok. Wybór idealnego miejsca na wakacje w Polsce 2024 zależy więc od Ciebie.

Źródło: e-wczasy.pl

Przypisy