Dołącz do czytelników
Brak wyników

Fanpage Trends Sierpień 2014: ponad 50% najmocniej angażujących postów zawiera zdjęcia

Artykuł | 9 września 2014 |
0 374
W końcówce wakacji Polaków elektryzowały zwłaszcza wydarzenia sportowe – czy to w tenisie czy w piłce nożnej. Co jeszcze przyciągało w sierpniu uwagę Polaków?

W końcówce wakacji Polaków elektryzowały zwłaszcza wydarzenia sportowe – czy to w tenisie czy w piłce nożnej. Co jeszcze przyciągało w sierpniu uwagę Polaków?

POLECAMY

W ubiegłym miesiącu nie dało się nie zauważyć niezwykłej popularności postów multimedialnych na Facebooku. W lipcu aż 65% wszystkich wpisów opublikowanych przez niemal 8 tys. stron zawierało zdjęcia. W sierpniu Sotrender sprawdził, w jakim procencie najlepszych postów profili pojawiały się fotografie. Okazało się, że ponad 50% postów o najwyższym wskaźniku Interactivity Index zawiera właśnie zdjęcia. Mało tego, okazało się również, że niemal 10% profili w sierpniu w ogóle nie publikowało już statusów tekstowych pozbawionych treści multimedialnych.

Sportowy sierpień

Tak w przypadku YouTube oraz Twittera, tak i na Facebooku Legia Warszawa zaangażowała niezwykle wielu użytkowników, co po skoku o imponujące 15 pozycji pozwoliło jej przesunąć się na 6. lokatę w rankingu według liczby zaangażowanych w kategorii “Strony polskojęzyczne”. Jeszcze większy awans zespół odnotował w rankingu pod względem interaktywności, w którym przesunął się aż o 39 miejsc. To jednak nic w porównaniu do Agnieszki Radwańskiej, która w rankingu według liczby zaangażowanych awansowała aż o 391 pozycji. Stało się tak m.in. dzięki niezmiernie popularnemu wpisowi o zdobyciu czternastego tytułu w karierze, który osiągnął imponującą liczbę ponad 40 tys. polubień i ponad 2,5 tys. komentarzy.

Mniej wódki, więcej whiskey

Polacy zdają się zmieniać przyzwyczajenia w kwestii wysokoprocentowych alkoholi. W kategorii “Alkohole” dwa największe profile to Ballantine’s w Polsce i Johnnie Walker. Obydwa są obecne także w rankingu według liczby zaangażowanych – a razem z nimi na podium stoi inny gracz z tej samej półki, Jack Daniel’s Polska. Sytuacja polityczna i promocja jabłkowych trunków pomogła z kolei cydrowi Cider Inn, który awan...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy