Druga edycja FintechBrunch już 25 października

Aktualności
Pierwsza edycja FintechBrunch, która odbyła się 11 kwietnia okazała się być sporym sukcesem gromadząc liczne grono przedstawicieli polskich startupów, m.in. Nethone, TWINO czy Currency One oraz dużych graczy rynku finansowego takich jak Wonga czy Przelewy24. Ze względu na duże zainteresowanie środowiska oraz bogate merytorycznie prelekcje, jej organizatorzy zdecydowali się na organizację kolejnego spotkania poświęconego sektorowi fintech w Polsce mając nadzieję, że na stałe wpisze się ono w kalendarze dynamicznie rozwijającego się polskiego sektora finansowych technologii. Czego możemy spodziewać się na drugiej edycji FintechBrunch #2?

Misja FintechBrunch

POLECAMY

FinTechBrunch jest wydarzeniem powstałym z inicjatywy osób skupiających się wokół sektora FinTech i pasjonujących się wszystkim, co związane z finansami, rozwojem technologicznym i usprawnianiem procesów finansowych. Głównym założeniem organizatorów eventu, którzy na co dzień prowadzą portal fintek.pl – największy w Polsce serwis w pełni poświęcony tematyce FinTech-owej – chcą w sposób praktyczny podzielić się z uczestnikami swą wiedzą i opinią na temat roli i przyszłości sektora FinTech w Polsce i na świecie, ale też stworzyć miejsce do swobodnej wymiany doświadczeń między uczestnikami spotkania, zdobycia nowych kontaktów biznesowych oraz zaprezentowania swych rozwiązań dla rynku finansowego. 

Co czeka nas na drugiej edycji?

Organizatorzy FinTechBrunch #2 za cel stawiają sobie jeszcze dokładniejsze przygotowanie i dopracowanie tematyki spotkania oraz poszerzenie zakresu poruszanych zagadnień. Jak pokazała pierwsza edycja - trudne tematy nie oznaczają, że rozmowy też muszą być trudne. Na FintechBrunch szczególną uwagę przykładamy do otwartych form prezentacji i paneli dyskusyjnych. Im więcej pytań, tym więcej odpowiedzi.

„Pracując nad ideą FinTechBrunchu za cel nadrzędny stawialiśmy sobie przede wszystkim stworzenie miejsca do dialogu pomiędzy dużymi graczami na rynku FinTech, instytucjami pozarządowymi, administracją publiczną, inwestorami i start-upami. Chcieliśmy uniknąć  sytuacji, gdzie zorganizujemy kolejną konferencję, gdzie networking jest w zasadzie niemożliwy, znalezienie prelegenta czy konkretnego uczestnika konferencji graniczy z cudem a prezentacje to suche liczby. Stąd właśnie nieco kameralny i zamknięty charakter całego wydarzenia i ograniczona liczba uczestników. FinTechBrunch to przede wszystkim rozmowa o tym, w jakim kierunku powinien rozwijać się polski sektor Financial Technology” - komentuje Michał Dąbrowski, pomysłodawca i współorganizator FinTechBrunch i PR Manager Fintek.pl.

Fintech Brunch#2 to już drugie spotkanie organizowane przez portal Fintek.pl, które tym razem odbędzie się 25 października w lofcie warszawskiej klubokawiarni Miłość przy ulicy Kredytowej. Tematem przewodnim październikowej edycji będą wizje inwestycji, których celem ma być stworzenie z Polski zagłębia technologiczno-finansowego na wzór kalifornijskiej „Doliny Krzemowej”. Wraz z uczestnikami poszukamy odpowiedzi na nurtujące branże pytania: Co jest nam potrzebne? Jakie stoją przed nami wyzwania? Czy w dzisiejszy czasach możliwe jest stworzenie globalnego przedsiębiorstwa bez pomocy państwa? Czy da się tanio prowadzić dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo? Ile potrzeba kapitału na to, by zaistnieć na globalnym rynku fintech? Czy PSD2 będzie rewo...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy