Dołącz do czytelników
Brak wyników

Dokąd Polacy wyjeżdżają na święta i sylwestra 2016? W tym roku nowe kierunki – i niższe ceny

Artykuł | 15 grudnia 2016 |
0 406
Choć nadal większość Polaków spędza Wigilię w domu, to trend wyjazdów w czasie świąt jest coraz popularniejszy. Z roku na rok chętniej organizujemy kilkudniowe wyjazdy, aby wykorzystać wolne dni na odpoczynek po szaleństwie przygotowań świątecznych i spędzić sylwestra poza domem. W 2016 roku, w porównaniu z rokiem ubiegłym, chętnie wyjeżdżamy w nowe miejsca – i płacimy mniej za hotele.

Choć nadal większość Polaków spędza Wigilię w domu, to trend wyjazdów w czasie świąt jest coraz popularniejszy. Z roku na rok chętniej organizujemy kilkudniowe wyjazdy, aby wykorzystać wolne dni na odpoczynek po szaleństwie przygotowań świątecznych i spędzić sylwestra poza domem. W 2016 roku, w porównaniu z rokiem ubiegłym, chętnie wyjeżdżamy w nowe miejsca – i płacimy mniej za hotele.

POLECAMY

Porównywarka cen hoteli HotelsCombined.pl przygotowała zestawienie najpopularniejszych kierunków tegorocznych wyjazdów Polaków w sezonie świąteczno-sylwestrowym. Ranking powstał na podstawie popularności wyszukiwanych miast i liczby dokonanych w nich rezerwacji noclegów na koniec grudnia 2016 roku. Znajdziemy w nim też informacje o średniej długości pobytu i średniej cenie za noc oraz porównanie tych danych z danymi z grudnia 2015 roku.

Zamiast Pragi i Rzymu...Warszawa

W 2015 roku Praga i Rzym były bezkonkurencyjne pod względem popularności wśród Polaków planujących świąteczno-sylwestrowy wyjazd. W obu europejskich stolicach hotele były oblegane, a na koniec grudnia ubiegłego roku za jedną noc trzeba było zapłacić średnio 322 złote w Pradze i 265 złotych w Rzymie. W tym roku Rzym wypadł poza zestawienie, a Praga ze średnią ceną 353 złotych za noc ustąpiła miejsca Warszawie. To zaskakująca wiadomość, ale najwięcej użytkowników z Polski zarezerwowało nocleg na koniec grudnia 2016 właśnie w Warszawie, płacąc za to średnio 219 złotych za dobę hotelową.

Trzecie miejsce zestawienia zajmuje Zakopane. Nadal bardzo chętnie spędzamy sylwestra w stolicy Tatr Polskich, tym bardziej że w tym roku wyjątkowo zapłacimy za to mniej. Średnia cena za noc w zakopiańskich hotelach wynosi w tym roku 341 zł, czyli aż 150 zł mniej niż w roku ubiegłym.

Na kolejnych miejscach rankingu znaleźć można: Hawanę (340 złotych), Londyn (433 złote), Amsterdam (50 złotych) i Budapeszt (322 złote). Co ciekawe, najkrócej, bo średnio zaledwie na jedną noc, zatrzymamy się w stolicy Holandii. Tutaj też średnia cena za dobę hotelową w sezonie świąteczno-sylwestrowym jest najniższa spośród wszystkich miast wymienionych w rankingu. Ostatnie trzy miasta, w których Polacy najchętniej spędzą kilka wolnych dni i sylwestra, to Gdańsk (301 złotych), Karpacz (350 zł) i Lwów (193 zł).

Zarówno w Budapeszcie, jaki i we Lwowie, w tym roku za hotele w okresie świąteczno-sylwestrowym trzeba zapłacić więcej niż w grudniu 2015. W stolicy Węgier ceny wzrosły średnio o 114 złotych, natomiast w oddalonym o około 70 kilometrów od granic Polski Lwowie o 74 złote.

Tabela 1. 10 najpopularniejszych miast, w których Polacy rezerwują pobyt w sezonie świąteczno-sylwestrowym 2016 roku oraz dane o średniej długości pobytu i średniej cenie za noc.

Miasto

Średnia długość pobytu (doby hotelowe)

Średnia cena za noc

Warszawa

2.33

219 zł

Praga

2.50

353 zł

Zakopane

3.20

341 zł

Hawana

4.14

340 zł

Londyn

3.50

433 zł

Amsterdam

1.00

50 zł

Budapeszt

2.50

322 zł

Gdańsk

2.80

301 zł

Karpacz

4.40

350 zł

Lwów

2.83

193 zł

                                            źródło: www.hotelscombined.pl

W Dubaju i Berlinie za drogo

W tegorocznym zestawieniu najpopularniejszych kierunków wyjazdów Polaków w sezonie świąteczno-sylwestrowym oprócz Rzymu zabrakło jeszcze kilku miast, które cieszyły się ogromnym zainteresow...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy