Dołącz do czytelników
Brak wyników

Docdata prawdopodobnie połączy się z globalnym koncernem Ingram Micro

Artykuł | 20 października 2015 |
291
Docdata w najbliższym czasie może stać się częścią ogólnoświatowego lidera branży logistycznej, firmy Ingram Micro®. Silna, połączona platforma usługowa obu przedsiębiorstw będzie służyć klientom na paneuropejską i światową skalę. Obie firmy cieszą się możliwością przyszłej współpracy.

Docdata w najbliższym czasie może stać się częścią ogólnoświatowego lidera branży logistycznej, firmy Ingram Micro®. Silna, połączona platforma usługowa obu przedsiębiorstw będzie służyć klientom na paneuropejską i światową skalę. Obie firmy cieszą się możliwością przyszłej współpracy.

Na europejskim rynku e-commerce Docdata jest liderem w zakresie usług fulfilment. Sprawozdanie finansowe Grupy za miniony kwartał wskazuje 20-procentowy wzrost obrotów. Najlepszym krokiem dla dalszego rozwoju firmy jest partnerstwo z dobrze znanym graczem o zasięgu globalnym. Ingram Micro to światowy lider w dziedzinie technologii i łańcucha dostaw. Oferty usług przedsiębiorstw idealnie się uzupełniają.

Decyzja jest odpowiedzią na potrzeby rynku i klientów Docdaty. Coraz więcej marek, sklepów i platform sprzedaży internetowej jest zainteresowanych ekspansją na skalę globalną. Docdata z Ingram Micro będą w stanie zapewnić infrastrukturę, zasoby ludzkie oraz know-how dla marek i sprzedawców z 137 centrów dystrybucyjnych w 38 państwach i stanie się jednym z wiodących na świecie dostawców rozwiązań w dziedzinie realizacji zamówień (fulfilment), dostaw bezpośrednich oraz obsługi zwrotów.

Transakcja zostanie sfinalizowana w grudniu 2015 roku. Zasadniczym elementem strategii przyszłych postępowań Ingram Micro będzie utrzymanie kadry zarządzającej i wszystkich pracowników Docdaty, stanowią oni bowiem podstawę dotychczasowego i przyszłego sukcesu firmy.

Michiel Alting von Geusau, CEO DOCDATA N.V.: “Cieszymy się na partnerstwo z Ingram Micro i wierzymy, że ta transakcja przyniesie znaczną korzyść naszym udziałowcom. Absolutnie wierzę, że Ingram Micro to najlepszy partner dla rozwoju naszej firmy i pracowników. Jestem podekscytowany perspektywą stania się przez Docdatę częścią tak szanowanego i globalnie znanego przedsiębiorstwa.”

Alain Monié, CEO Ingram Micro: “Dodanie szerokiego wachlarza rozwiązań e-commerce Docdaty do naszej, istniejącej oferty usług globalnych przysporzy masy krytycznej naszej europejskiej działalności Commerce and Fulfilment Solutions. Docdata jest dobrze znanym dostawcą usług fulfilment, docenianym i szanowanym przez marki i sprzedawców dzięki umiejętności dostarczenia efektywnych czasowo i kosztowo doświadczeń zakupowych. Rozwiązania Docdaty są doskonałym uzupełnieniem naszej istniejącej oferty e-commerce i fulfilment, w tym naszej, szybko rozwijającej się platformy usługowej Shipwire. To przejęcie jest zbieżne z naszym strategicznym celem, aby wyrównywać rozmieszczenie szerokiego zasięgu geograficznego Ingram Micro’s i pogłębiać światowej klasy relacje ze sprzedawcami i klientami. Spodziewamy się jeszcze przyspieszyć rozwój i ekspansję usług Docdaty na całym kontynencie i poza nim. Zespół Ingram Micro i ja cieszymy się z możliwości bliski...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy