Divante zwiększa sprzedaż w sklepach marki home&you

Aktualności
Home&you to marka dla każdego kto chce w piękny i modny sposób zadbać o wnętrze swojego domu. W ofercie firmy znajduje się szeroki wybór tekstyliów domowych oraz elementów dekoracji wnętrza. Marka wyróżnia się na rynku wysoką jakością oraz starannie dopracowanym projektem każdego produktu.
Home&you to marka dla każdego kto chce w piękny i modny sposób zadbać o wnętrze swojego domu. W ofercie firmy znajduje się szeroki wybór tekstyliów domowych oraz elementów dekoracji wnętrza. Marka wyróżnia się na rynku wysoką jakością oraz starannie dopracowanym projektem każdego produktu.
 
Marka home&you jest własnością firmy LPP TEX  S.A. – wiodącego w Polsce importera i dystrybutora artykułów wyposażenia wnętrz z ponad 14-letnim doświadczeniem. Marka posiada ponad 90 salonów rozlokowanych w 51 miastach w całej Polsce. 
 
Sklep internetowy marki home&you – www.home-you.com 
 
Rozpoczęcie współpracy
 
Firma Divante oraz home&you zdecydowały się na rozpoczęcie partnerskiej współpracy w modelu success fee (rozliczenie za efekty) w obszarze szeroko pojętych działań e-marketingowych. Oficjalny sklep internetowy marki home&you - www.home-you.com, powstał w listopadzie 2012 roku. Otworzenie sprzedaży on-line dało dotychczasowym klientom łatwy i szybki dostęp do oferty sklepu bez wychodzenia z domu. Firma Divante wsparła promocję sprzedaży asortymentu dostępnego w ramach oficjalnego sklepu internetowego. Do kluczowych obszarów współpracy należały: 
Obsługa kanałów marketingowych nastawionych na sprzedaż; Inicjowanie oraz planowanie dodatkowych działań promocyjnych w sieci; Bieżące rekomendowanie usprawnień sklepu internetowego; Wsparcie na poziomie analityki internetowej.
 
Podejście
 
Prace nad zwiększaniem sprzedaży realizowane były stopniowo przy bliskiej współpracy Działu Efektywności E-commerce Divante oraz Działu E-commerce home&you.
 
Jedną z pierwszych zrealizowanych rzeczy było zoptymalizowanie analityki Google Analytics, co umożliwiło pomiar konwersji oraz mikrokonwersji występujących na stronie sklepu. Równolegle przeanalizowano trendy, sezonowość oraz motywatory przybliżające klientów do realizacji zakupu. Zebrane wnioski wykorzystano w doborze narzędzi i metod e-marketingowych  Działania e-marketingowe skoordynowano z całorocznym planem promocji sieci home&you.
Przyjęta strategia zakładała podejście dwutorowe. Z jednej strony zaplanowano i zrealizowano szereg testów narzędzi marketingowych, które znajdywały się blisko potrzeb klientów (klienci aktywnie poszukujący danego produktu). Testy miały na celu wykrycie najbardziej rentownych działań marketingowych, których funkcjonowanie może stale wspierać generowanie sprzedaży oraz pozyskiwanie nowych klientów.
 
Przetestowano między innymi takie media jak portale oraz sieci afiliacyjne, porównywarki cenowe, narzędzie Google AdWords (linki sponsorowane oraz reklama graficzna, w tym remarketing w różnych motywach oraz kombinacjach czasowych), reklamy w sieciach RTB, e-mail marketing do baz zewnętrznych, serwisy rabatowe, czy zakupy grupowe. W akcje sprzedażowe wkomponowano również takie elementy jak konkursy prowadzone przez sieć home&you, czy reklamę w czasopismach drukowanych.
  
Przykłady kreacji wykorzystanych w działaniach marketingowych
 
Z drugiej strony zaimplementowano kilkanaście kluczowych akcji e-marketingowych zaplanowanych i przygotowanych przez specjalistów marketingu home&you, które przyjęły funkcję motorów napędzające sprzedaż w całości sklepów home&you. Kluczem do sukcesu były dopracowane scenariusze każdej z akcji specjalnej oraz dobre skoordynowanie funkcjonowania każdego elementu mrketingu online oraz offline. 
 
Jednym z ciekawych przykładów takich działań była akcja specjalna „Kupujesz – Zyskujesz” zrealizowana na przełomie sierpnia i września 2013 roku. Koncepcja działań zakładała dołączanie do zakupów klientów kuponów kwotowych do zrealizowania przy kolejnych zakupach. Akcja funkcjonowała zarówno w sieci online jak i w salonach stacjonarnych. 
  
Przykład komunikacji wykorzystanej na rzecz  akcji specjalnych „Kupujesz – Zyskuj...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy