Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

10 lipca 2018

Co piąty Polak nie wyjedzie na wakacje z powodów finansowych

0 337
Sezon urlopowy w pełni. Część z nas już przebywa na wakacjach, inni dopiero zaczynają planować odpoczynek. Ci, którzy zaczęli oszczędzać już wcześniej na wymarzone wakacje nie powinni mieć problemów ze sfinansowaniem wyjazdu. Jak pokazują statystyki w Polsce istnieje jednak spora grupa osób, które decyzję o zakupie wycieczki podejmują w ostatniej chwili. Niejednokrotnie koszt planowanego urlopu przewyższa nasze możliwości finansowe. Z badań ekspertów wynika, że 42 proc. Polaków ma problem z opłaceniem całkowitego kosztu wycieczki, a blisko co piąta osoba z powodu braku środków finansowych rozważa całkowitą rezygnację z wyjazdu. Jak finansują wakacje Polacy i gdzie najczęściej spędzają urlop?

Wyjazd za pożyczkę?

POLECAMY

W tym roku wakacyjny budżet polskiego turysty wyniesie średnio 4,3 tys. zł[1].  Blisko 60 proc. Polaków ma już zaplanowany urlop, a przeciętna długość wypoczynku będzie wynosić 1,9 tygodnia. Jak pokazują statystyki Polacy na urlopie obawiają się przede wszystkim przekroczenia limitu wydatków (45 proc. wskazań). Ponadto 42 proc. osób ma problem ze sfinansowaniem wyjazdu na wakacje, a co piąty turysta z powodu braku gotówki rozważa całkowite zrezygnowanie z wyjazdu. Chociaż najczęstszym sposobem finansowania wakacyjnych podróży są oszczędności, istnieje spora grupa osób, które rozważają możliwość skorzystania z dodatkowych źródeł finansowania. Z badania przeprowadzonego przez pozyczkaportal.pl wynika, że blisko 34 proc. Polaków chce pożyczyć pieniądze na wakacje. Nie bez przyczyny na początku sezonu urlopowego rośnie zainteresowanie produktami pożyczkowymi, gdyż właśnie wtedy pojawia się najwięcej atrakcyjnych cenowo ofert last minute, które mogą szybko zostać wyprzedane. Dlatego wiele osób z powodu chwilowego braku gotówki decyduje się zaciągnąć szybką pożyczkę, aby wykupić wycieczkę w atrakcyjnej cenie. Niewątpliwie na wzrost popularności wakacyjnych pożyczek ma wpływ także specjalna oferta przygotowana przez firmy pożyczkowe. Większość z nich w sezonie letnim wprowadza promocje i nowości do swojej oferty. Eksperci loando.pl szacują, że w okresie wakacyjnym przybywa 15 proc. pożyczkobiorców. 

Na plażę najchętniej do Grecji

Znaczna część Polaków spędzi urlop w kraju – blisko 45 proc. badanych wybiera relaks pomiędzy Bałtykiem a Tatrami. Najpopularniejszym zagranicznym kierunkiem w tym roku, podobnie jak w ubiegłych sezonach, będzie Grecja. Równie chętnie wybierzemy się do Chorwacji, Włoch i Hiszpanii. Z roku na rok coraz częściej wybieramy też egzotyczne kraje takie jak Dominikana, Kenia czy Emiraty Arabskie. Ponad połowa ankietowanych Polaków deklaruje, że tegorocz...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy