Carat: wzrost globalnych wydatków reklamowych o 5 proc. [raport]

Aktualności
Pozytywne ożywienie rynku reklamy i wzrost wydatków o 5 proc. – to główne wnioski z raportu Carat na temat globalnych wydatków reklamowych na lata 2014 i 2015. Raport powstał na bazie danych z 59 rynków (Ameryka Północna i Południowa, Azja Pacyfik i EMEA).   Najszybciej straty spowodowane globalnym kryzysem odrabiają rynki USA (4.9 proc.), UK (7.5 proc.) i Zachodniej Europy (2.7 proc.). Największy udział w globalnych wydatkach reklamowych ma telewizja (43.2 proc.) co w dużym stopniu zawdzięcza zimowym igrzyskom Sochi Winter Olympics i piłkarskiemu mundialowi w Brazylii.

Pozytywne ożywienie rynku reklamy i wzrost wydatków o 5 proc. – to główne wnioski z raportu Carat na temat globalnych wydatków reklamowych na lata 2014 i 2015. Raport powstał na bazie danych z 59 rynków (Ameryka Północna i Południowa, Azja Pacyfik i EMEA).
 
Najszybciej straty spowodowane globalnym kryzysem odrabiają rynki USA (4.9 proc.), UK (7.5 proc.) i Zachodniej Europy (2.7 proc.). Największy udział w globalnych wydatkach reklamowych ma telewizja (43.2 proc.) co w dużym stopniu zawdzięcza zimowym igrzyskom Sochi Winter Olympics i piłkarskiemu mundialowi w Brazylii.

POLECAMY

Digital ma obecnie 20.5 proc. udziałów w rynku, ale jest najszybciej rosnącym reklamowo medium. Ponad 16 proc. wzrost w...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy