Dołącz do czytelników
Brak wyników

Bezpieczeństwo w pigułce, czyli przepis na jazdę bez kolizji

Artykuł | 7 lutego 2017 |
0 424
 Warszawa, 6 lutego 2017 – Pierwszy sezon, szczególnie ten zimowy, to wyzwanie dla świeżo upieczonego kierowcy. Dlatego specjaliści z Shell i Akademii Auto Świat przygotowali 

 Warszawa, 6 lutego 2017 – Pierwszy sezon, szczególnie ten zimowy, to wyzwanie dla świeżo upieczonego kierowcy. Dlatego specjaliści z Shell i Akademii Auto Świat przygotowali 

POLECAMY

7 wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy. Mają one pomóc mniej doświadczonym kierowcom wypracować dobre nawyki i przypominać, że poza przepisami drogowymi są zasady, których warto przestrzegać w ramach troski o bezpieczeństwo swoje i innych.

 

 

7 wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy

Obserwuj uważnie

Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim
od Ciebie. Zawsze bierz pod uwagę wszystko, co dzieje się w Twoim otoczeniu - wypatruj zagrożeń, sięgaj wzrokiem poza koniec maski auta oraz unikaj wpatrywania się w jeden punkt na drodze.

 

Bądź skoncentrowany        

Prowadzenie pojazdu wymaga od Ciebie pełnej koncentracji. Mitem jest wiara w to, że możemy kierować autem i robić jeszcze kilka innych rzeczy. Ustawianie klimatyzacji, zmienianie stacji w radiu, rozmowa przez telefon - nawet korzystając z zestawu głośno mówiącego, sprawiają, że albo nie patrzysz na drogę, albo przestajesz dostrzegać to, co się dzieje wokół. Te sekundy dekoncentracji mogą stać się kluczowe dla bezpieczeństwa podróży.

Kontroluj strach

Podczas trudnych i niebezpiecznych sytuacji na drodze instynktownie pozwalamy, by strach przejął nad nami kontrolę. Pracuj nad dobrymi nawykami i odruchami, bo w obliczu wyzwania, logika i dobre przyzwyczajenia pomogą odzyskać kontrolę nad sytuacją.

 

Dostosuj prędkość

Pamiętaj, że właściwym miejscem do szybkiej jazdy jest tor wyścigowy. Ciągłe przyspieszanie i hamowanie jest zarówno niebezpieczne jak i nieekonomiczne. Podróżowanie w spokojnym i rozsądnym tempie, dostosowanym do warunków panujących na drodze, zapewni Ci czas na reakcję, jeśli coś Cię zaskoczy.

 

Prowadź samochód płynnie

Trzymaj ręce na kierownicy, unikaj gwałtownych ruchów i dostosuj szybkość wykonywanych manewrów do s...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy