Austriacka fabryka Liebherra w Lienz wyprodukowała 15-milionowe urządzenie AGD

Aktualności
* Liebherr to ponad 60-letnie doświadczanie w produkcji lodówek i zamrażarek
* Liebherr to ponad 60-letnie doświadczanie w produkcji lodówek i zamrażarek
* 1 325 zatrudnionych pracowników w austriackim Lienz
* Roczna produkcja to ponad 474 000 urządzeń
* Piętnastomilionowe urządzenie zostało wyprodukowane we wrześniu 2014 roku  

Liebherr jest jednym z liderów pod względem produkcji sprzętów AGD w Europie. Firma rocznie produkuje ponad 2,2 miliona artykułów gospodarstwa domowego. Kluczem do sukcesu marki Liebherr jest połączenie najwyższej jakości z klasycznym designem urządzeń oraz nieustanne usprawnianie swoich produktów tak, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. We wrześniu 2014 roku z taśmy produkcyjnej w fabryce w Lienz zjechało urządzenie numer 15 000 000, co jest wyjątkowym wydarzeniem w historii firmy.
Pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku fabryki Liebherra w Ochsenhausen w Niemczech nie nadążały z produkcją sprzętów AGD. Dodatkowo stale rosnąca liczba zamówień niemalże zmusiła markę Liebherr na rozwinięcie swoich linii produkcyjnych i otwarcie kolejnego, nowego zakładu sprzętu AGD. W 1980 roku, nowo otwarta fabryka zamrażarek skrzyniowych Liebherra w austriackim Lienz, która zajmowała powierzchnię 42 000 m2, zatrudniała około 250 pracowników i mogła poszczycić się produkcją na poziomie 500 urządzeń dziennie.

24 lata później, we wrześniu 2014 roku zakład w Lienz świętuje wyprodukowanie urządzenia marki Liebherr numer 15 000 000. Obecnie zakład zajmuje powierzchnię 210 000 m2, zatrudniając ponad 1300 pracowników. Na terenie fabryki w L...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy