Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aplikacja mobilna "Pamięć Miasta" - przewodnik po miejscach pamięci Powstania Warszawskiego

Artykuł | 28 października 2014 |
0 425
Agencja K2, na zlecenie Grupy PZU i Muzeum Powstania Warszawskiego, przygotowała nową aplikację na smartfony - „Pamięć Miasta”.

Agencja K2, na zlecenie Grupy PZU i Muzeum Powstania Warszawskiego, przygotowała nową aplikację na smartfony - „Pamięć Miasta”.

POLECAMY

„Pamięć Miasta” to zbiór ponad 300 miejsc pamięci Powstania Warszawskiego, opisanych przy pomocy krótkich tekstów historycznych oraz zdjęć. Aplikacja została wzbogacona o 30 punktów z audiodeskrypcją, przeczytaną przez Sonię Bohosiewicz. Wszystkie miejsca zaznaczone są na mapie. Niektóre punkty dodatkowo zilustrowane zostały archiwalnymi zdjęciami z Fototeki Muzeum Powstania Warszawskiego, przedstawiającymi to samo miejsce w 1944 roku. „Pamięć Miasta” wykorzystuje technologię AIR i działa  na większość smartfonów z systemem Android oraz iOs – 76% dostępnych na naszym rynku. Aplikacja stanowi próbę ocalenia od zapomnienia pomników walczącej Warszawy i możliwość edukowania przy użyciu nowoczesnych narzędzi. Została przygotowana z myślą o turystach, ale również tych, którzy przy użyciu smartfona chcieliby dowiedzieć się, gdzie toczyły się walki i w jaki sposób zostały upamiętnione.

Chcieliśmy przede wszystkim oddać klimat tamtego czasu, odtworzyć atmosferę powstańczej Warszawy, pokazać nie tylko militarn...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy