Analiza NapoleonCat.com: Wywiad Łukasza Jakóbiaka z Prezydentem się opłacił

Aktualności
Łukasz Jakóbiak w swojej odpowiedzi na krytykę, po wywiadzie z prezydentem Bronisławem Komorowskim, powiedział, że cała ta sprawa go wzmocniła. Z analizy Napoleoncat.com faktycznie wynika się, że jego media, po tej awanturze wzmocniły się. 

Łukasz Jakóbiak w swojej odpowiedzi na krytykę, po wywiadzie z prezydentem Bronisławem Komorowskim, powiedział, że cała ta sprawa go wzmocniła. Z analizy Napoleoncat.com faktycznie wynika się, że jego media, po tej awanturze wzmocniły się. 

POLECAMY

Jakóbiak zbudował swoje media wokół kanału na YouTube „20m2″. Umieścił tam w sumie 150 wywiadów, razem z zapowiedziami i innymi materiałami są to 333 filmy, które były wyświetlane ponad 41 milionów razy (dokładnie: 41 134 853 do 17 kwietnia 2015 r.). Nie mieści się wprawdzie w pierwszej 50 najchętniej oglądanych polskich kanałów blogerów, vlogerów na YouTube, ale zapracował sobie na uznanie ponad 267 tys. subskrybentów. W sieci pojawiło się wiele opinii, że vloger na wywiadzie (opublikowanym 12 kwietnia) z Bronisławem Komorowskim stracił.

„W NapoleonCat.com opracowaliśmy autorski wskaźnik Social Footprint. Bierze on pod uwagę interakcje na profilach w serwisach: Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Google+” - tłumaczy Oskar Berezowski, analityk NapoleonCat. Są to zagregowane dane z ostatnich 7 dni (11-17 kwietnia). Wynika z nich, że w ciągu ostatniego tygodnia, a więc w czasie, gdy pojawił się wywiad z prezydentem, wszystkie jego kanały zyskał 7211 nowych obserwujących (subskrybujący, fani, śledzący). Social Footprint (a więc łączna liczba interakcji) wyniósł 148 297 i był wyższy od poprzedniego tygodnia o ponad 72 tys. interakcji.

 1,3 mln nowych wyświetleń

Popatrzmy na sam YouTube. Kanał miał w sumie 1 304 366 milionów nowych wyświetleń (o 857 tys. więcej niż wzrost w poprzednim tygodniu). Zyskał 3,7 tys. subskrybentów i 8410 komentarzy. I tu pojawia się pierwszy problem. Gdy patrzymy na sentyment czyli stosunek pozytywnych ocen do negatywnych, widzimy, że film Bronisławem Komorowskim był częściej źle...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy