Dołącz do czytelników
Brak wyników

Analiza Catvertiser.com: społeczności kochają gry

Artykuł | 8 kwietnia 2015 |
0 422
7,8 mln osób w Polsce deklaruje na Facebooku, że lubi gry komputerowe i video. 12 czołowych graczy na YouTubie ma już 1,1 miliarda wyświetleń (dokładnie: 1 108 522 811).

7,8 mln osób w Polsce deklaruje na Facebooku, że lubi gry komputerowe i video. 12 czołowych graczy na YouTubie ma już 1,1 miliarda wyświetleń (dokładnie: 1 108 522 811).

POLECAMY

Ponad połowa użytkowników polskiego Facebooka interesuje się grami. Z analizy aplikacji do zarządzania kampaniami reklamowymi na Facebooku Catvertiser.com wynika, że aż 7,8 mln osób deklaruje swoje zamiłowanie do gier. Co ciekawe większość z nich (51,28%) to kobiety - 4 mln. Największym zainteresowaniem cieszą się gry video. Najlepiej, żeby można w nich było strzelać. Bardzo ciekawe są wyniki regularności z jaką gramy. 960 tys. osób deklaruje, że robiło to wczoraj. Największą grupę (ponad 56%) wśród tych osób stanowią kobiety. Najliczniejsza grupa przyznaje się z kolei jedynie do tego, że ich kontakt z graniem miał miejsce w ciągu ostatnich 2 tygodni (2,4 mln.). W ciągu ostatniego tygodnia grało ponad 1,8 mln użytkowników Facebooka. Większość (340 tys.) twierdzi, że robi to raz w tygodniu. Codziennie gra 22 tys. osób, które posiada konto w największym serwisie społecznościowym świata.

Badanie wykonane przez Catvertiser.com zostało przeprowadzone na podstawie realnych danych opartych na zachowaniach osób korzystających z serwisu. Użytkownik to osoba, która posiada konto na Facebooku, zalogowała się na nim w ciągu ostatnich 30 dni i wykonała jakąś czynność.

- Badania te potwierdzają jak istotny dla rozwoju sieci społecznościowych jest przemysł związany z grami. Dobitnie pokazują to także dane zgromadzone przez platformę analityczną wspierającą zarządzanie treściami NapoleonCat.com. Wynika z...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy