Dołącz do czytelników
Brak wyników

"Blog + video = biznes?"

Artykuł | 27 października 2015 |
153
Po co firmie blog? Czy każda firma powinna prowadzić bloga? Jak ważne jest wideo w prowadzeniu bloga? Jak sprawić, żeby blog był popularny? Jakie musi być wideo, żeby zaciekawiło odbiorców? Na te i inne pytanie znajdą Państwo odpowiedź biorąc udział w szkoleniu „Blog + video = biznes?”.

Po co firmie blog? Czy każda firma powinna prowadzić bloga? Jak ważne jest wideo w prowadzeniu bloga? Jak sprawić, żeby blog był popularny? Jakie musi być wideo, żeby zaciekawiło odbiorców? Na te i inne pytanie znajdą Państwo odpowiedź biorąc udział w szkoleniu „Blog + video = biznes?”.

Podstawą, o której należy pamiętać jest to, że na bloga należy mieć pomysł. Powinien być on ciekawy i oryginalny. Bardzo ważna jest również aktualizacja wpisów. Pisanie na każdy temat, w nieregularnych odstępach czasu nie zachęca czytelników do śledzenia postów. Blog firmowy powinien dostarczać merytorycznej wiedzy z danej dziedziny w ciekawy sposób. Warto urozmaicać treść dodając do niego zdjęcia, grafikę, wykres czy wideo. Niezwykle istotna jest również jakość wpisów, poprawność i jasność przekazu. Czytelnicy, którzy naprawdę dowiedzą się czegoś ciekawego, chętniej wrócą na naszą stronę lub będą stale śledzili wpisy na blogu.

Blog powinien być spójny z wizerunkiem firmy. Dobrze gdyby komponował się ze stroną internetową firmy, należy zatem dobrać odpowiednia grafikę, dodać logo. Istotna jest również promocja. Można zacząć od wpisu na stronie internetowej informującego o nowo powstałym blogu. Nie wolno zapomnieć o mocy jaką posiadają serwisy społecznościowe. W imieniu naszej firmy, na Facebooku, Twitterze itd. powinniśmy zaprosić internautów, którzy obserwują nasze aktywności na bloga.

Liczba blogerów, vlogerów stale rośnie. Firmy decydują się zakładać swoje blogi. Procontent Communication organizuje szkolenie „Blog + Video = Biznes?”, aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące blogosfery i podpowiedzieć w jaki sposób efektywnie prowadzić bloga firmowego. Szkolenie adresowane jest do pracowników działów komunikacji i PR, blogerów, vlogerów oraz wszystkich tych dla których przygoda z blogowaniem dopiero się zaczyna i chcą odnieść sukces w sieci. Nasze szkolenie to nie tylko teoria, uważamy, że praktyka czyni mistrza. Umożliwimy Państwu pracę z kamerą oraz przekażemy wiedzę, w jaki sposób wybrać odpowiedni sprzęt, miejsce, kadr i światło na nagranie. Z pomocą naszych ekspertów Państwa sukces gwarantowany!

Szkolenie przeprowadzą: Iwona Kubicz, prezes Procontent Communication, Karina Nowak, założycielka bloga „Art You Ready by Kari”, Łukasz Zborowski, operator, reżyser oraz Małgorzata Twardochleb, Newsrm.tv.

Szczegółowy plan szkolenia:

9.00-9.15 Rejestracja gości

9.15-9.30 Przywitanie

9.30-11.00 „Po co firmie blog, vlog?”, Iwona Kubicz, prezes Procontent Communication

11.00-11.30 Przerwa kawowa

11.30-13.00 „Przepis na sukces bloga”, Karina Nowak, „Art You Ready by Kari”

13.00-14.00 Przerwa obiadowa

1...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy