"Blog + video = biznes?"

Aktualności
Po co firmie blog? Czy każda firma powinna prowadzić bloga? Jak ważne jest wideo w prowadzeniu bloga? Jak sprawić, żeby blog był popularny? Jakie musi być wideo, żeby zaciekawiło odbiorców? Na te i inne pytanie znajdą Państwo odpowiedź biorąc udział w szkoleniu „Blog + video = biznes?”.

Po co firmie blog? Czy każda firma powinna prowadzić bloga? Jak ważne jest wideo w prowadzeniu bloga? Jak sprawić, żeby blog był popularny? Jakie musi być wideo, żeby zaciekawiło odbiorców? Na te i inne pytanie znajdą Państwo odpowiedź biorąc udział w szkoleniu „Blog + video = biznes?”.

POLECAMY

Podstawą, o której należy pamiętać jest to, że na bloga należy mieć pomysł. Powinien być on ciekawy i oryginalny. Bardzo ważna jest również aktualizacja wpisów. Pisanie na każdy temat, w nieregularnych odstępach czasu nie zachęca czytelników do śledzenia postów. Blog firmowy powinien dostarczać merytorycznej wiedzy z danej dziedziny w ciekawy sposób. Warto urozmaicać treść dodając do niego zdjęcia, grafikę, wykres czy wideo. Niezwykle istotna jest również jakość wpisów, poprawność i jasność przekazu. Czytelnicy, którzy naprawdę dowiedzą się czegoś ciekawego, chętniej wrócą na naszą stronę lub będą stale śledzili wpisy na blogu.

Blog powinien być spójny z wizerunkiem firmy. Dobrze gdyby komponował się ze stroną internetową firmy, należy zatem dobrać odpowiednia grafikę, dodać logo. Istotna jest również promocja. Można zacząć od wpisu na stronie internetowej informującego o nowo powstałym blogu. Nie wolno zapomnieć o mocy jaką posiadają serwisy społecznościowe. W imieniu naszej firmy, na Facebooku, Twitterze itd. powinniśmy zaprosić internautów, którzy obserwują nasze aktywności na bloga.

Liczba blogerów, vlogerów stale rośnie. Firmy decydują się zakładać swoje blogi. Procontent Communication organizuje szkolenie „Blog + Video = Biznes?”, aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące blogosfery i podpowiedzieć w jaki sposób efektywnie prowadzić bloga firmowego. Szkolenie adresowane jest do pracowników działów komunikacji i PR, blogerów, vlogerów oraz wszystkich tych dla których przygoda z blogowaniem dopiero się zaczyna i chcą odnieść sukces w sieci. Nasze szkolenie to nie tylko teoria, uważamy, że praktyka czyni mistrza. Umożliwimy Państwu pracę z kamerą oraz przekażemy wiedzę, w jaki sposób wybrać odpowiedni sprzęt, miejsce, kadr i światło na nagranie. Z pomocą naszych ekspertów Państwa sukces gwarantowany!

Szkolenie przeprowadzą: Iwona Kubicz, prezes Procontent Communication, Karina Nowak, założycielka bloga „Art You Ready by Kari”, Łukasz Zborowski, operator, reżyser oraz Małgorzata Twardochleb, Newsrm.tv.

Szczegółowy plan szkolenia:

9.00-9.15 Rejestracja gości

9.15-9.30 Przywitanie

9.30-11.00 „Po co firmie blog, vlog?”, Iwona Kubicz, prezes Procontent Communication

11.00-11.30 Przerwa kawowa

11.30-13.00 „Przepis na sukces bloga”, Karina Nowak, „Art You Ready by Kari”

13.00-14.00 Przerwa obiadowa

14.00-16.30 „Wideo a blog”, Małgorzata Twardochleb/Łukasz Zborowski

16.30-17.00 Podsumowanie szkolenia

Cena szkolenia:

• Dla pierwszych 3 osób, które zgłoszą się na szkolenie – darmowe wejście na szkolenie!

• Jeśli zapiszesz się na szkolenie do 25.10 .2015 r. zapłacisz za bilet 60 zł, po 25.10.2015 r. cena szkolenia wynosi 120 zł.

• Zniżka dla studentów 50% (za okazaniem legitymacji).

• Jeśli zachęcisz przyjaciela/współpracownika/znajomego do wzięcia udziału...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy