Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

13 września 2017

30 Kreatywnych – oni chcą bardziej

0 381
Już po raz trzeci miasto Wrocław i portal miejski www.wroclaw.pl wyróżnia najbardziej nowatorskich i nieszablonowych mieszkańców w plebiscycie „30 Kreatywnych”.Są wśród nich ludzie biznesu, nauki, kultury oraz osoby działające na rzecz miasta i społeczeństwa.

Z setek zgłoszeń nadesłanych przez wrocławian, po raz trzeci jury wybrało laureatów plebiscytu „30 Kreatywnych”. To ludzie, którzy mocniej chcą, więcej robią i mają odwagę, by ryzykować i realizować marzenia. Dzięki nim zmienia się też Wrocław.Sylwetki laureatów, podobnie jak w latach ubiegłych, będą prezentowane namiejskich stronach internetowych. W szczególności będą prezentowane ich działalności, pasje i motywacje. Odpowiedzą również na pytania o przepis na sukces i rolę Wrocławia w ich życiu.

POLECAMY

 - Wrocław jest bardzo twórczym miastem. Wrocław jest miastem, gdzie mieszkają ludzie naprawdę kreatywni. Już trzeci raz z rzędu pokazujemy 30 najlepszych spośród nich – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, który objął plebiscyt swoim patronatem.

Osoby zgłaszane w  plebiscycie „30 Kreatywnych Wrocławia” nominowane były w czterech kategoriach:

Kultura/Sztuka/Dizajn

Nauka

Biznes

Społeczeństwo/miasto

W poprzednich edycjach plebiscytu wyróżnieni zostali m.in. Michał Sadowski, założyciel Brand24, PWR Racing Team, który podbija świat swoimi innowacyjnymi bolidami, OlgaMalinkiewicz, fenomen w dziedzinie fizyki, ale także aktywiści miejscy, muzycy, inżynierzy, innowatorzy, designerzy i wielu, wielu innych. Jak mówi Krzysztof Zaręba, jeden z Kreatywnych 2015, pomysłodawca, właściciel i wykonawca budowy pierwszego w Polsce domu na wodzie: - (…) Ceremonia wręczenia nagród, to była unikalna chwila.Po tym konkursie, parę osób się do mnie odezwało, że zainspirowałem ich do działania. Myślę, że to jest największa wartość konkursu 30 Kreatywnych Wrocławia, żeby szukać inspiracji, i jeżeli ktoś mówi, że się nie uda, to właśnie należy działać i  zrobić to dlatego, że tak mówią (…).

Interesującą kategorią jest ta dotycząca wrocławskiej przedsiębiorczości. W szczególny sposób wyróżnia pomysłowość, innowacje i społeczną odpowiedzialność biznesu. Laureaci prezentują nowatorskie podejście do prowadzenia firmy i odniesiony sukces na wielu płaszczyznach. W kategorii BIZNES w 2017 r.laureatami zostali:

Janusz Piechota z wykształcenia jest biologiem molekularnym. W lutym 2014 r. – wraz ze wspólniczką – założył firmę Amplicon, skupiającą się na opracowywaniu zestawów diagnostycznych, wykorzystujących informację zapisaną w sekwencji DNA, oraz metod, pozwalających na wykorzystanie informacji genetycznej w medycynie, weterynarii oraz w innych dziedzinach gospodarki.

Piotr Krajewski. Osobista historia skłoniła go do założenia firmy Cancer Center, której celem jest poprawienie diagnostyki chorób nowotworowych.

Arletta i Grzegorz Ziemian, założyciele Browaru Stu Mostów, który od trzech lat definiuje piwowarstwo jako sektor kreatywny.  Piwo warzone w Stu Mostach znają już amatorzy złocistego trunku w 10 krajach.

SatRevolution - Radosław Łapczyński, Grzegorz Zwoliński i Damian Fijałkowski, założyciele SatRevolutions. Światowid i Rusałka, pierwsze polskie satelity komercyjne, powstają we Wrocławiu na Praczach Odrzańskich. Chcą być największym polskim przedsiębiorstwem w przemyśle...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy