Autor: Michał Kręcisz

Head of Business Development, Revhunter.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wizerunek marki a sprzedaż: Jak narzędzia digital marketingowe budują długofalowy sukces sprzedażowy?

Żeby sprzedawać – niezależnie od tego, czy w internecie, czy offline, klient musi nas znaleźć i wiedzieć, co oferujemy. Idąc dalej, jako sprzedawca, musimy pokazać mu, jakie mamy przewagi i jaka jakość idzie za naszym produktem bądź usługą. Patrząc na doświadczenie moje i moich klientów, większość biznesów online skupia się na działaniach nastawionych na „tu i teraz” – zależy im na efekcie, który będzie widoczny od razu lub po prostu bardzo szybko. Oczywiście jest to niezwykle istotne z perspektywy rentowności danego podmiotu, jednak żeby pojawiły się wyniki, to użytkownik, który ma skorzystać z naszego produktu czy oferty, musi się o nas dowiedzieć… Co najmniej o tym, że istniejemy, a najlepiej zdecydowanie więcej.

Czytaj więcej

Reklama natywna w 2023 r. – jak wykorzystać jej potencjał?

W internecie trochę podobnie jak podczas codziennego dojazdu do pracy, co dzień ignorujemy setki nieinteresujących nas bannerów reklamowych, które bezrefleksyjnie mijamy. Nasze mózgi przebodźcowane komunikatami reklamowymi nauczyły się je pomijać i ignorować. Dlatego warto używać natywnych formatów, które oferując ciekawą treść i będąc idealnie dopasowane do tematyki serwisów, w których się wyświetlają, przykuwają uwagę i zostają zapamiętane na dłużej.

Czytaj więcej

Współczynnik konwersji – jak się o niego zatroszczyć? I jak e-mail retargeting może Ci w tym pomóc?

Mierzenie współczynnika konwersji to obowiązek każdego właściciela czy menedżera e-commerce. Naturalne i zupełnie zrozumiałe jest dążenie do jego ciągłego podwyższania. Zazwyczaj w tym celu analizę rozpoczyna się od prześledzenia ostatnich kroków użytkowników i odkrywa się dane dotyczące porzuconych koszyków. Badanie tej statystyki nie należy do najprzyjemniejszych, bo – upraszczając nieco sprawę – pokazuje to, ile sprzedaży i pieniędzy przeszło nam koło nosa już na ostatniej prostej przed zakupem.

Czytaj więcej