Autor: Michał Dziekoński

Szef Business Games Institute, firmy specjalizującej się w grach i symulacjach wspierających strategie offline i online. Certyfikowany trener CIM (Chartered Institute of Marketing) i MBA, związany z Wyższą Szkołą Biznesu. Praktyk biznesu, przez kilkanaście lat kierował marketingiem w firmie z Grupy Siemens. Współautor książek: E-marketing, Jak szybko napisać profesjonalny plan marketingowy i Wskaźniki marketingowe. Kontakt: mdziekonski@wsb.edu.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Segmentacja, targeting i pozycjonowanie (STP) – krok po kroku

Jak różne firmy w Polsce i na świecie wykorzystują strategię STP. Klasyczne podręczniki marketingu, takie jak np. Marketing Philipa Kotlera „starzeją się” w sposób mniej lub bardziej piękny. Choć wiele osób wskazuje na ich obecnie niewielką aktualność w epoce digitalizacji marketingu i sprzedaży, to jednak znaczna część koncepcji zachowuje swój uniwersalny charakter. Niewątpliwie do takich należy idea segmentacji, targetingu i pozycjonowania – nazywana również strategią STP. Dlaczego ta część wiedzy marketingowej wciąż pozostaje aktualna?

Czytaj więcej

Strategie online i offline – jak efektywnie łączyć je w marketingu B2B i B2C

„Obyś żył w ciekawych czasach!” – to stare chińskie przysłowie doskonale obrazuje świat, w którym poruszają się konsumenci, a tym samym także marketerzy, pod koniec drugiej dekady XXI w. Żyjemy de facto w świecie hybrydowym, w którym łączą się narzędzia marketingu digital ze sprawdzonymi rozwiązaniami marketingu offline. 

Czytaj więcej