Autor: Magdalena Niedobecka

Content specialist w SARE SA. Odpowiada za tworzenie contentu i szukanie nowych rozwiązań; ukończyła filologię angielską oraz zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach; prywatnie pasjonatka dalekich wojaży motocyklowych i miłośniczka podróżowania na rowerze.
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Lifting newslettera – co testować, jak modyfikować i kiedy wysyłać, aby porwał (i przyniósł) miliony?

Był sobie newsletter. To fakt, kiedyś był tylko sobie. Wysyłany do wszystkich, bez względu na dzień i jego porę, totalnie bez znaczenia, czy wychodził codziennie, czy raz na dwa miesiące. Bez grama personalizacji. Och, jak dobrze, że ten czas już za nami. Wszystko się zmienia – trendy w modzie, w odżywianiu, czy w technologii, która bez wątpienia ułatwia nam życie. Dziś często jesteśmy wyręczani w pamiętaniu o prostych czynnościach, bo aplikacja na Twoim smartfonie powie Ci nawet, że musisz się napić wody, a smartband na nadgarstku podliczy, ile razy przewracasz się z boku na bok podczas snu. Ba, powie nawet, czy ta liczba nie jest zbyt duża! Wszystko, co nas otacza, staje się coraz bardziej zautomatyzowane, intuicyjne. To samo wydarzyło się z e-mailem i newsletterem. Lifting to chyba tutaj zbyt błahe określenie na to, co stało się z najstarszym medium komunikacji elektronicznej. Totalna rewolucja. Tak, rewolucja.

Czytaj więcej

E-mail marketing w świecie mediów społecznościowych –jak integrować działania e-mail i social media?

Dziś trudno wyobrazić sobie, że firma nie posiada fanpage’a na Facebooku, konta na Twitterze, Instagramie, LinkedInie lub coraz częściej Snapchatcie. Marketerzy starannie opracowują strategię komunikacji w tych kanałach, aby skutecznie dotrzeć do swoich odbiorców i tworzyć entuzjastyczny klimat  wokół marki. Siła mediów społecznościowych jest coraz większa, mimo że ich providerzy czasem komplikują strategię stworzoną przez social media ninjas. Dlatego, aby podejmowane działania były jeszcze bardziej efektywne, koniecznie należy integrować kanały social z e-mail marketingiem.

Czytaj więcej

Najsprytniejszy content w mieście

„Witaj Czytelniku o imieniu…” – czy po takim początku przeczytasz ten artykuł od deski do deski? Czy jeśli dostajesz maila promocyjnego, który rozpoczyna się od „Dzień dobry Magdaleno”, jesteś bardziej skłonny do kliknięcia? Może znalazłyby się jeszcze jakieś branże, gdzie mogłoby to zrobić wrażenie na kliencie. Ale z grubsza rzecz ujmując – odpowiedź brzmi: nie, to już przeszłość.

Trzeba postarać się bardziej. I to na temat tego „bardziej” jest poniższy artykuł.

Czytaj więcej