Autor: Judyta Mojżesz-Zimonczyk

Head of PR & Marketing w INIS sp. z o.o. Od blisko dziesięciu lat związana z marketingiem i public relations, a od siedmiu lat w branży marketingu online. W INIS prowadzi działania z zakresu komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej firmy oraz szeroko rozumianego marketingu. Autorka licznych publikacji branżowych i prelegent konferencji branżowych. Należy do grona szczęśliwców, dla których praca jest ich pasją. 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

5 pomysłów na skuteczną personalizację – co angażuje i sprzedaje w indywidualizacji przekazu w e-mail marketingu?

Możliwości personalizacji komunikacji dziś są ogromne. Kiedyś osiągnięciem dla marketera było wstawienie imienia do tematu bądź treści wiadomości. Aktualnie komunikat możemy personalizować w każdej jego warstwie. Pozwalają nam na to dane: deklaratywne, zainteresowania, intencje zakupowe, urządzenie, lokalizacja czy dzień tygodnia wysyłki. Pomagają one nie tylko dobierać właściwą grupę docelową, ale także istotnie wpływają na strategię komunikacji.

Czytaj więcej

Znaleźć właściwy klucz do konwersji

Testuj, testuj, testuj… To słowo będzie myślą przewodnią niniejszego artykułu i z pewnością będzie użyte najwięcej razy ze wszystkich.

Dlaczego? E-mail marketing wszedł na taki poziom zaawansowania, że jego podstawą jest precyzja działania i dotarcia do odbiorców. A to możliwe jest właśnie dzięki testowaniu i analizowaniu prowadzonych kampanii.

Czytaj więcej

Analizuj, optymalizuj, realizuj skuteczne i efektywne kampanie e-mailingowe

Czy o testach w kampaniach z zakresu e-mail marketingu powiedziano już wszystko? Powiedziano wiele, ale zdecydowanie nie wszystko, bo tylko wyobraźnia marketera może być wyznacznikiem podejścia do analiz w kampaniach mailingowych. Standardowe testy A/B tematu, nadawcy czy kreacji są bardzo ważne, bo pozwalają wybrać tę kreację, która jest skuteczniejsza. Natomiast powinniśmy puścić wodze wyobraźni i wymyślić elementy, których analiza może wpłynąć na emocje i zachowanie klientów, bo to właśnie one przekładają się w konsekwencji na generowanie ruchu, sprzedaży i leadów kontaktowych.

Czytaj więcej