Autor: Dominik Karbowski

Wiceprezes i współzałożyciel firmy Selectivv Mobile House, specjalizującej się w pozyskiwaniu, analizie i profilowaniu danych o użytkownikach urządzeń przenośnych wykorzystywanych w mobile marketingu i projektach badawczych. Swoją zawodową karierę rozpoczął w branży telekomunikacyjnej. Specjalista w zakresie sprzedaży rozwiązań it/telecom. Pracował dla kilkunastu czołowych firm z branży w Polsce i za granicą. Posiada doświadczenie w realizacji projektów międzynarodowych w zakresie analityki w IT, w tym analizy strukturalnej danych w krajach Europy Zachodniej, Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej i Południowej. Doświadczenie menadżerskie zdobywał w firmach energetycznych i konsultingowych. W 2012 r. został szefem działu technologii w izraelskiej firmie Nation-E, zajmującej się cyberbezpieczeństwem infrastruktury krytycznej. 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak łączyć online z offline dzięki mobile?

Dane z lokalizacji to unikalna wiedza o użytkownikach odwiedzających określone miejsca, ukazująca ich przyzwyczajenia i styl życia. Dodatkowo możliwe jest łączenie ich z informacjami z używanych aplikacji oraz stron, co pozwala na otrzymanie szczegółowej charakterystyki badanych osób. W efekcie możemy lepiej poznać klientów, także tych konkurencji, aby zwiększyć skuteczność działań marketingowych i sprzedażowych.

Czytaj więcej

Dane lokalizacyjne w programmatic – jak precyzyjnie dotrzeć do odbiorcy w świecie mobilnym?

Reklama w aplikacjach (in-app) to jeden z najciekawszych i najszybciej rozwijających się sposobów targetowania reklamy w programmatic. Mnogość formatów reklamowych, takich jak bannery, wideo, reklama natywna, interstitial, rich media, pozwala na dopasowanie treści do odbiorcy, jego zaciekawienie i zaangażowanie. Wykorzystanie informacji o użytkownikach smartfonów ma zaś ogromne znaczenie w przypadku dotarcia oraz interakcji danej marki z potencjalnymi klientami. Kierując reklamę do osób znajdujących się w danej lokalizacji, można skłonić je do odwiedzenia wybranego miejsca w pobliżu czy przekonać do dokonania zakupu.

Czytaj więcej

Złap klienta i nie puszczaj – geotrapping w mobile marketingu

Ze smartfonów korzystamy zawsze i wszędzie – w domu, biurze, sklepie, podróży, restauracji, siłowni itd. Równocześnie rośnie skłonność użytkowników smartfonów do udostępniania lokalizacji, bo coraz więcej aplikacji zachęca do tego, oferując w zamian lepsze wyniki wyszukiwania lub dopasowane oferty. Dane pokazują, że już 40% użytkowników urządzeń mobilnych ma zawsze włączony GPS. 

Pozostali w większości korzystają z aplikacji, które lokalizację sprawdzają raz na jakiś czas w tle (np. prognozy pogody, aplikacje sportowe). Użytkownik, instalując bezpłatną aplikację na smartfonie, wyraża zgodę na zbieranie takich informacji oraz ich udostępnianie reklamodawcom. Czynność tę wykonuje jednorazowo tylko przy instalacji, ale aplikacja pozostaje z nim na długo.

Czytaj więcej