Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

13 września 2017

#TygodnikOM - 5 września 2017r.

0 424
Sprawdź zbór najważniejszych nowości ostatnich dni!

Instagram Stories teraz także w przeglądarce❗

POLECAMY

Choć użytkowników korzystających z instagrama z poziomu aplikacji jest zdecydowanie mniej niż tych wybierających aplikację, twórcy postanowili zadbać o komfort wszystkich użytkowników. 
Instagram umożliwił właśnie oglądanie Stories bez konieczności instalowania aplikacji. Chodzi jednak wyłącznie o przeglądarkę na mobilu. Krótkie filmiki z życia naszych znajomych, w tej wersji widoczne będą dokładnie w tym miejscu co w przeglądarce. Powrót do poprzedniej historii czy też przejście do kolejnej będzie możliwe za pomocą strzałek umieszczonych po prawej i lewej stronie ekranu.

Strony docelowe w Google AdWords.

Strona docelowa w reklamie Google AdWords to jedna ze składowych tzw. wyniku jakości reklamy. Bez dobrej strony docelowej, reklama nie będzie działać efektywnie. Programiści Google postanowili więc zaoferować pomoc tworząc zakładkę "strony docelowe". Zakładkę tę wprowadzono co prawda podczas konferencji Google Marketing Next, ale dopiero kilka dni temu pojawiła się ona w nowej wersji AdWords. 
Sprawdź więcej na: //dailyweb.pl/strony-docelowe-nowosc-google-adwords/

Nowości w Google AdWords - będziesz mógł śledzić jak często Twój produkt był na "czołowym" miejscu w Google.

Niedawne zmiany w panelu Google AdWords dotknęły też strony produktowej. Od teraz będziemy mogli śledzić, jak długo nasz produkt był na czołowym miejscu. Przez "czołowe" rozumiemy pierwszy produkt po lewej stronie paska. Nowy interfejs Google AdWords przejrzyście wyświetla informacje o czołowej pozycji. 
Zmienia się też raportowanie stanu produktu. Do tej pory, aby uzyskać informacje o stanie produktów, trzeba było przekierować się z powrotem na stronę Google Merchant Center. W aktualnej wersji mamy tę informację zaraz po wybraniu listy produktów.

//dailyweb.pl/zmiany-w-adwords-bedziesz-mogl-sledzic…/

Instagram z poważnym wyciekiem danych.

Przez lukę w zabezpieczeniach systemu, hakerzy mogli przejąć dane kontaktowe tysięcy użytkowników. Platforma poinformowała o przejęciu tysięcy adresów mailowych w oficjalnym komunikacie. W ich rękach mogą być adresy mailowe służące do logowania się do Instagrama a także kontaktowe numery telefonów. Twórcy platformy przekonują, że hasła logowania z pewnością nie trafiły w niepowołane ręce. Mimo to serwis ostrzega, by użytkownicy mieli się na baczności.

Facebook zna dokładne adresy zamieszkania ludności z ponad 23 krajów świata.

Jak dotąd Facebookowi udało sie ustalić miejsce zamieszkania populacji ponad 23 krajów świata. Technologia ta ma pomóc w jeszcze dokładniejszym rozpoznaniu rozmieszczenia ludności i lepszym dostarczaniu łącza internetowego. Z pewnością to jak wiele Facebook o nas wie, dla nikogo nie jest juz tajemnicą. Okazuje się jednak, że technologia, którą aktualnie posługuje się światowy gigant, jest w stanie wskazać nasze miejsce zamieszkania z dokładnością do 5 metrów. 
Jak twierdzi Janna Lewis, szef partnerstwa strategicznego w zakresie innowacji, technologia może być wykorzystywana do zlokalizowania dowolnego obiektu na świecie, jednak nie to jest jej głównym celem. Zebrane dane pozwalają firmie na jak najlepsze dostarczanie połączenia sieciowego mieszkańcom różnych zakątków świata. 
//socialpress.pl/…/facebook-zna-dokladne-miejsce-zam…/

WhatsApp testuje opcję weryfikacji kont biznesowych.

Teraz także WhatsApp próbuje przebić się także do użytkowników biznesowych. Czy weryfikacja kont uatrakcyjni w ich oczach korzystanie z platformy?

//techcrunch.com/…/whatsapp-is-testing-verified-busi…/

Chińskie KFC testuje możliwość płacenia uśmiechem!

Choć może brzmieć to absurdalnie, weryfikacja użytkownika w ten sposób wydaje się być bezpieczniejsza niż zwykłe wpisanie hasła. Jak wygląda płacenie uśmiechem? Oczywiście nie chodzi o to, że w zamian za promienny uśmiech otrzymamy jedzenie za darmo.
Skaner twarzy po pro...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy