Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

5 października 2017

#TygodnikOM - 3 października 2017r.

0 492
Sprawdź zbór najważniejszych nowości ostatnich dni!

1. Nowa opcja blokowania reklam w Adblocku Plus

POLECAMY

Firma Eyeo, producent programu Adblock Plus wprowadziła nową wersję narzędzia, które pozwala ponownie na blokowanie reklam na Facebooku. Wcześniej społecznościowy serwis zastosował rozwiązanie wyświetlające reklamy pomimo korzystania przez użytkowników z Adblocka Plus.

Czytaj więcej na: //www.wirtualnemedia.pl/…/adblock-plus-jak-blokowac-re…

2. Rekomendacje w Social Mediach skuteczniejsze niż reklama w telewizji?

Reklamy w mediach społecznościowych są zdecydowanie mniej kosztowne, niż w dalszym ciągu okrutnie drogie spoty telewizyjne. Jak pokazują badania, coraz częściej oglądamy seriale i filmy w sieci. Oczywiście wszystko zależy od naszej grupy docelowej, warto jednak odnotować, że wśród milleniarsów jest to zauważalny trend.

Konsumenci coraz częściej są skłonni wydawać pieniądze na transmisję wideo online. Jak pokazuje badanie Deloitte „Digital Democracy Survey”, prawie połowa (49 proc.) konsumentów w Stanach Zjednoczonych subskrybuje płatne usługi transmisji strumieniowej.

Co trzeci przedstawiciel pokolenia Z i Y (milenialsi) przyznaje, że serwisy społecznościowe są dla nich głównym źródłem informacji, a 70 proc. milenialsów używa ich do komunikacji z markami. Konsumpcja treści typu binge-watching, czyli oglądanie serialu lub programu po kilka odcinków z rzędu lub cały sezon na raz jest coraz popularniejsza zarówno na zachodzie, jak i wśród użytkowników kraju nad Wisłą. Prawie trzy czwarte (73 proc.) badanych zadeklarowało, że ogląda treści wideo w ten sposób.

//brief.pl/rekomendacje-w-social-mediach-bardziej-sku…/

3. Twitter zwiększy liczbę znaków?

Znakiem rozpoznawczym Twittera zdecydowanie jest ograniczona liczba znaków - 140 na jedną wiadomość. Być może już niedługo liczba ta zwiększy się aż dwukrotnie. Aktualnie trwają testy - wąskie grono użytkowników może dodawać posty z ograniczeniem do 280 znaków. 
Czy taka forma okaże się bardziej skuteczna? Czas pokaże - branża social media i dziennikarze odnoszą się do tych informacji dość krytycznie.

Sprawdź więcej na: //www.wirtualnemedia.pl/…/twitter-z-dluzszym-limitem-z…

4. Chcecie rozpocząć współpracę z Inflencerami❓ Sprawdźcie z kim warto pracować!

Wśród polskich twórców internetowych po ponad milion obserwujących na Instagramie mają Littlemoonster96, Maffashion, Deynn i Red Lipstic Monster. Najpopularniejszym youtuberem gamingowym jest Rezigiusza, a kanałami rozrywkowymi - Ajgor Ignacy i Zdupy.

Czytaj więcej na: //www.wirtualnemedia.pl/…/littlemoonster96-przed-maffa…

5. Ograniczone dodawanie linków w filmach na You Tube

Jedną z możliwości zwiększenia efektywności filmów na YouTube jest opcja dodawania odnośników do stron zewnętrznych, które wyświetlane są w ostatnich 20 sekundach wideo, na tak zwanym ekranie końcowym. Opcja ta została kilka dni temu poważnie ograniczona, ponieważ YouTube nakłada dodatkowe wymagania na twórców wideo, którzy chcą z tej możliwości skorzystać.

Czytaj więcej na: //www.emarke...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy