#TygodnikOM - 22 sierpnia 2017r

Aktualności
Sprawdź zbór najważniejszych nowości ostatnich dni!

Facebook walczy z treściami udającymi wideo

POLECAMY

O tym, że wideo jest przyszłością mediów społecznościowych wie już niemalże każdy. Facebook walcząc z najbardziej popularną wyszukiwarką filmów - You Tube - promuje materiały audiowizualne dodawane bezpośrednio na platformie. Teraz Facebook zapowiada walkę z treściami przypominającymi wideo a w rzeczywistości będącymi statycznymi obrazami, np. pokazem slajdów.

Treści udające wideo to, np. materiały posiadające przycisk ze strzałką sugerującą treść wideo (po kliknięciu zaś zamiast odtworzenia filmu, zostajemy przeniesieni na inną stronę). Drugi rodzaj materiałów, które mają niedługo być słabiej promowane przez algorytm Facebooka są wspomniane już pokazy slajdów. 
Nowy algorytm Facebooka będzie umieszczał takie treści na niższej pozycji. Wg zapowiedzi The Verge, zmiany mają pojawić się w przeciągu kilku tygodni.

Śledzenie komentarzy na Instagramie coraz łatwiejsze!

Liderem w możliwościach dotyczących śledzenia komentarzy zdecydowanie jest Facebook. Powiadomienia, które otrzymujemy za każdym razem, gdy ktoś zareaguje lub odpowie na naszą wiadomość powodują, że trudno cokolwiek ominąć. 
Teraz także Instagram chce ułatwić śledzenie komentarzy. W ciągu najbliższych tygodni, w komentarzach mają pojawić się wątki, które pomogą jeszcze skuteczniej zarządzać treściami na portalu. Zamiast oznaczania komentarzy loginem jak ma to miejsce aktualnie wprowadzone zostaną wątki, które mają być bardziej przejrzyste. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwi życie wielu influencerom.

Google testuje subskrypcje z poziomu wyszukiwarki?

Wg nieoficjalnych informacji, Google przygotowuje system, który ma ułatwiać wydawcom sprzedaż subskrypcji z poziomu wyszukiwarki. Doniesienia na temat prac prowadzonych przez Google...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy