Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

19 września 2017

#TygodnikOM - 19 września 2017r.

0 494
Sprawdź zbór najważniejszych nowości ostatnich dni!

Facebook pozwoli na "wyciszanie" stron znajomych!

POLECAMY

Masz irytujących znajomych, którzy spamują Twoją tablicę? 
Już niedługo będziesz mógł wyciszyć ich na określony okres czasu. Facebook testuje właśnie opcję wyciszania. Opcja będzie obejmowała nie tylko znajomych ale także grupy. Rozwiązanie sprawi, że komunikaty z danego konta przestaną ukazywać się nam na jakiś czas, a jednocześnie osoba nie zostanie usunięta z grona naszych znajomych. 
Wg informacji opcja wyciszania ma działać czasowo. W aktualnie testowanej opcji, użytkownika lub grupę będzie można wyciszyć na 24 godziny, tydzień lub 30 dni. Być może opcja zostanie jednak bardziej rozbudowana. Aktualnie opcja testowana jest w USA, kiedy i czy w ogóle trafi do naszego - tego jeszcze nie wiadomo. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą przestawać śledzić czy blokować kont, które są zbyt aktywne.

Facebook przyznał, że Rosjanie publikowali reklamy na portalu przed wyborami.

Facebook przekazał te informacje amerykańśkim władzom. Materiał przekazano specjalnemu prokuratorowi Robertowi Muellerowi i jego zespołowi, który zajmuje się śledztwem zmierzającym do wyjaśnienia wszelkich wątków związanych z ingerencją Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2016r oraz zarzutami, że otoczenie Donalda Trumpa z przedstawicielami Moskwy podczas ubiegłorocznej kampanii.

//businessinsider.com.pl/…/facebook-rosja-kupo…/m5mxghd

Instagram wprowadza zmianę w autoodtwarzaniu dźwięku w news feedzie.

Od niedawna niektórzy użytkownicy mogą zauważyć, że przeglądając instagramowego feeda, filmiki z dźwiękiem automatycznie się włączają . To nowość na Instagramie - jeszcze do niedawna aby uruchomić dźwięk trzeba było stuknąć w dany materiał. Obecnie dźwięk załącza się automatycznie.

Czy to dobra zmiana? Czas pokaże jak użytkownicy zareagują na te nowości. Warto jednak nadmienić, że dźwięk uruchamia się automatycznie tylko w momencie, gdy stukniemy w pierwszy filmik. Aplikacja zapamięta wówczas twór wybór i do końca danej sesji będzie odtwarzać wszystkie kolejne filmiki od razu z głosem. Jeśli jednak zamkniecie Instagram i otworzycie na nowo i nie włączycie dźwięku, kolejne filmy też nie powinny odtwarzać sie z głosem.

//www.komputerswiat.pl/…/instagram-wprowadza-kontrower…

Facebook "ukarany" za śledzenie użytkowników.

Hiszpański organ nadzorujący ochronę danych osobowych - AEPD - nałożył karę 1,2 mln euro na Facebooka za naruszanie prywatności użytkowników poprzez śledzenie ich bez wcześniejszego uzyskania zgody. 
Firma zapowiedziała, że zamierza odwołać się od decyzji.
Wg danych AEPD Facebook gromadził dane na temat użytkowników bez ich wiedzy ,jak np. preferencje seksualne, poglądy, czy wierzenia religijne.

//tvn24bis.pl/…/hiszpania-facebook-ukarany-1-2-mln-eur…

Facebook otwiera nowe laboratorium SI

Facebook coraz częściej inwestuje w sztuczną inteligencję. Zespół badań w tym zakresie powiększa się. Firma poinformowała o otwarciu w Montrealu zupełnie nowego laboratorium badawczego, który dołącza do ju...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy