#TygodnikOM - 10 października 2017r.

Aktualności
Sprawdź zbór najważniejszych nowości ostatnich dni!

#TygodnikOnlineMarketing

POLECAMY


Facebook w dalszym ciągu walczy z fake newsami
Facebook w ramach prób wprowadził przycisk „i” przy newsach zamieszczanych przez strony w Newsfeedach użytkowników. Dzięki temu mogą oni w łatwy sposób zweryfikować wydawcę treści oraz uzyskać dostęp do dodatkowych publikacji na konkretny temat unikając pułapki fake newsów.


Czytaj więcej na: //www.wirtualnemedia.pl/…/facebook-weryfikacja-fanpage…


Zmniejsza się liczba europejskich e-sklepów umożliwiających darmowe zwroty                                          Z badań platformy ReBrand wynika, że polityka zwrotów od początku roku nieco się zmieniła. liczba sklepów oferujących klientom darmowe zwroty zakupionych produktów zmalała z 55% do 28%. W Wielkiej Brytanii o 10% zmniejszyła się ilość e-sklepów pozwalających na darmowe zwroty towaru w porównaniu do stanu sprzed kilku miesięcy.


//marketingibiznes.pl/…/prasowka-e-commerce-45-lukse…/

3 sposoby na retargetowanie Twoich instagramowych fanów w reklamach na Facebooku
Sprawdź porady jak to zrobić: //www.socialmediatoday.com/…/3-ways-retarget-your-inst…


Unia Europejska zajmie się omijaniem opodatkowania przez Amazon                                                                          Amazon płaci w Luksemburgu czterokrotnie mniejsze podatki niż był do tego zobligowany prawnie. Unia Europejska przechodzi właśnie reformę podatkową . Nową metodą na walkę z przestępstwami gospodarczymi jest ściąganie do odpowiedzialności państw, które pozwalają wielkim firmom na unikanie płacenia ich powinności. Amazonowi udało się ominąć obowiązku zapłaty prawie 300 milionów euro.


//marketingibiznes.pl/…/prasowka-e-commerce-45-lukse…/


Poczta Polska umożliwia płatności bezgotówkowe
Poczta Polska udostępniła właśnie możliwość bezgotówkoego odebrania przesyłki pobraniowej we wszystkich 8 tysiącach swoich placówek. W ciągu miesiąca planowane jest rozszerzenie tej opcji na przesyłki kurierskie.


//marketingibiznes.pl/…/prasowka-e-commerce-45-lukse…/


Subway zmienia logo w Polsce
Jakiś czas temu swój logotyp postanowił odświeżyć You Tube, teraz kolejna firma zmienia nieco komunikację wizualną. Sieć restauracji Subway prezentuje nową identyfikację wizualną marki w lokalach w Polsce. Zostało ono pokazane wiosną w Stanach Zjednoczonych. W naszym kraju pojawia się wraz z rozpoczynającą się kampanią nowego sandwicza BBQ Ribs.


//marketingprzykawie.pl/e…/subway-zmienia-logo-polsce/


Tesco przeprasza za reklamę z ciężarną kobietą
Jakiś czas temu Tesco rozpoczęło kampanie outdoorową promującą e-zakupy, której bohaterką była ciężarna kobieta podająca posiłek siedzącemu przy stole mężczyźnie. Wielu internautów zauważyło, że taki sposób ukazania kobiety pogłębia stereotypowe myślenie o żonie jako służącej. Tesco przeprosiło za kampanię i obiecało zdjęcie billboardów: "Część naszych klientów zwróciła uwagę, iż przekaz aktualnej kampanii billboardowej serwisu Tesco e-zakupy może być niewystarczająco czytelny – podjęliśmy zatem decyzję o rezygnacji z używania tej kreacji w działaniach marketingowych i o wstrzymaniu kampanii."


//marketingprzykawie.pl/…/tesco-przeprasza-reklame-c…/


Dlaczego Lidl zaczął sprzedawać podróże?...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy