Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

17 lipca 2018

Spółka i-systems inwestuje w technologię blockchain

0 463
Milion złotych zainwestowała spółka i-systems w aplikację GamerHash. To niezwykle prosta w użytkowaniu aplikacja pozwalająca zamieniać niewykorzystywaną moc obliczeniową komputerów w produkty cyfrowe dla jej użytkowników lub wypłaty w Bitcoinach.

GamerHash to platforma na systemy Windows, która otwiera nowe możliwości przed użytkownikami domowych komputerów.

POLECAMY

- Kupując komputer, przeważnie za kilka tysięcy złotych, nie wykorzystuje się jego pełnego potencjału. Zwłaszcza, kiedy przegląda się strony internetowe, ogląda filmy czy słucha muzyki. Nasz PC przy takich zadaniach po prostu "się nudzi" - wyjaśnia Patryk Pusch, prezes zarządu GamerHash. - Chcieliśmy wykorzystać te zasoby, które użytkownicy już mają, czyli moc obliczeniową, i dać im możliwość wymiany jej na konkretne benefity. Przy aktualnych kursach Bitcoina mogą one mieć wartość nawet 300 złotych miesięcznie. Takimi benefitami są konta premium Netflix czy Spotify, bilety do kina, doładowania GSM, doładowania w platformach dla graczy, e-vouchery, wirtualne waluty w grach czy po prostu gry na PC - dodaje Pusch.

Uzyskana moc obliczeniowa poprzez GamerHash wykorzystywana jest do legalnego kopania kryptowalut, a w przyszłości będzie także wykorzystywana do renderingu CGI czy machine learningu. Oznacza to, że współdzielona moc obliczeniowa może posłużyć przy obróbce animacji i scen z wykorzystaniem efektów specjalnych czy mieć wpływ na szybsze nabywanie wiedzy przez samouczące się programy komputerowe.

Wsparcie na poziomie technologii

Poza bezpośrednią inwestycją, i-systems wesprze GamerHash technologicznie. Spółka wykorzysta swoje doświadczenie w obszarze systemów transakcyjnych i zajmie się rozbudową e-commercowej części GamerHash.

- Jako i-systems zawsze chcemy być blisko najnowszych technologii. Inwestycja w GamerHash to dla nas naturalny krok w stronę rozwiązań blockchain. Wierzymy, że mają one dużo szersze zasto...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy