Powstał pierwszy globalny raport o rynku danych. Ich sprzedaż urośnie w Polsce w tym roku o ponad 240 proc.

Aktualności
Dane ropą naftową XXI wieku? W tym stwierdzeniu nie ma chyba cienia przesady patrząc na to w jakim tempie rośnie popyt na cyfrowe informacje. W 2017 r. wartość globalnego rynku danych wyniosła 13,5 miliarda dolarów, do końca br. ma ona wynieść już 18,2 miliarda dolarów – wynika z raportu „Global Data Market Size” opracowanego przez OnAudience.com z grupy Cloud Technologies. Jest to pierwszy na rynku raport podsumowujący światowe wydatki na cyfrowe informacje. Szybko rośnie nie tylko globalny, ale także polski rynek danych. Do końca roku ma on być wart ponad 30 milionów dolarów – o ponad 21 milionów więcej niż rok temu.

Każdy kraj zwiększy wydatki na dane

POLECAMY

Przyszłość rynku cyfrowych informacji jawi się w jasnych barwach – takie wnioski można wysnuć z lektury najnowszego raportu firmy OnAudience.com - należącej do grupy Cloud Technologies spółki będącej jednym z największych, globalnych dostawców danych. Analizuje ona w czasie rzeczywistym cyfrowe informacje pochodzące z 9 mld urządzeń z ponad 200 rynków na świecie.

Globalne wydatki na dane w minionym roku wyniosły 13,5 mld dolarów, co oznacza niemal 40-procentowy wzrost rdr. W tym roku tempo wzrostu wciąż będzie imponujące i ma wynieść ponad 34 proc., a wartość rynku danych osiągnie 18,2 mld dolarów.

– Na rynku danych, które stały się walutą XXI wieku, obserwujemy mocny trend wzrostowy. Stwierdzenie, że popyt na dane rośnie wraz z poziomem cyfryzacji gospodarki, w dużym uproszczeniu oddaje aktualny stan rz...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy